Categories:

Įvairių dizainų urnos: kaip pasirinkti Jums tinkamiausią?

Palaikų kremavimas sparčiai populiarėja. Lietuviai vis drąsiau renkasi šį laidojimo būdą. Su juo kyla svarbus klausimas: kokią urną pasirinkti? Šiandien urnos gali būti labai skirtingos: rankų ir masinės gamybos, sudėtingo ir paprasto dizaino, brangių ir išties ekonomiškų medžiagų, pagal kiekvieno žmogaus individualius poreikius.

Kad nepasimestumėte pasirinkimų gausoje, dalinamės keliais praktiniais patarimais renkantis urną, kurioje bus saugomi Jūsų artimojo palaikai.

1. Nuspręskite, kur bus laikoma urna

Ekspertai pabrėžia, kad urnos pasirinkimas pirmiausia turi būti praktiškas, pagal tai, kaip bus naudojama ir kur saugoma urna.

 Ar ši urna bus laikoma kolumbariumo nišoje, šalia kitų urnų? Jei taip, tuomet prieš perkant urną reikia išsiaiškinti, kiek erdvės turėsite. Galbūt planuojate urną užkasti? O gal žadate išbarstyti pelenus? Tokiu atveju jiems reikėtų pigesnio indo, nes jame nebus laikomi mirusiojo pelenai.

Tai tik keli esminiai klausimai, į kuriuos pirmiausia turėtumėte atsakyti.

2. Koks stilius patiko Jūsų mylimam žmogui?

Du pagrindiniai jūsų tikslai renkantis urną yra rasti ką laikyti artimo žmogaus pelenams ir pagerbti juos pagarbia urna. Urnų dizainų yra tūkstančiai, bet kas geriausiai atitinka mirusiojo norus ar asmenybę? Jei jie nepasirinko urnos ar nedavė jums nurodymų, ką jie domisi arba, kaip manote, kokie specialūs pomėgiai galėtų padėti jums pasirinkti?

Pagalvokite apie kai kuriuos iš šių stilių ir ką jie galėtų atstovauti jūsų draugui: meninį, rankų darbo, patriotinį, religinį, teminį, įnoringą ir t. t. Taip pat galite pasirinkti išgraviruoti.

3. Iš kokios medžiagos turėtų būti pagaminta urna?

Jei ieškote tradicinės urnos, kuri nebūtinai būtų stilizuota, galite rinktis iš įvairių medžiagų. Štai keletas populiariausių medžiagų variantų:

  • Keramika
  • Stiklas
  • Mediena
  • Metalas

4. Nuspręskite dėl urnos kainos

Netruksite pastebėti, kad urnos yra įvairių kainų intervalų, todėl turėtumėte nuspręsti, kiek norite išleisti šiam pirkiniui. Nuo išties nedidelės kainos (50–100 eur) iki daugiau nei 1 tūkst. eurų kainuojančių įspūdingo rašto ir dizaino urnų. Taigi, įvertinkite savo galimybes ir poreikius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *