Šį kartą noriu pasidalinti šiokia tokia patirtimi apie straipsnių populiarinimą. SEO straipsnių rašytojų ir talpintojų rūpestis – kaip padaryti, kad greičiau publikuotas straipsnis būtų indeksuotas. Tai aktualu tiems puslapiams, kur turinys atnaujinamas retokai.
Vienas iš būdų, kaip priversti Google robotuką apsilankyti tam tikrame straipsnyje yra kelios nuorodos iš kitų puslapių. Lietuvoje tai, pasirodo, problema, nes gerų socialinių žymų (social bookmarking) puslapių beveik nėra. Jų yra, tačiau jos orientuotos ne į naudą per nuorodas, o tiesioginę naudą vartotojui. Galima patalpinti nuorodą į Rokit.lt arba Ziu.lt ir laukti mėnesį, kol ten užklys Google robotukas. O juk nuorodos reikia iš karto ir dabar!
Liko kitas būdas, kaip gauti nuorodas – mini-bloginimas. Negirdėtas terminas? Bet jis tikrai žinomas.
Mini-bloginimu vadinu tinklaraščio rašymą keliais skirtingais formatais tam tikrose platformose. Žinomiausia jų yra be abejo Tumblr. Kitą tokią platformą Posterous nusipirko Twitter ir uždaro. Taigi reikia ieškoti alternatyvų Tumblr. Visai neblogai dabar šiam tikslui tinka ir WordPress, tik čia reikia pasirinkti tam tikrus dizaino šablonus, kurie gali atskirti įrašus pagal tipą – nuotraukos, video, nuorodos, citatos ar paprastas tekstas. WordPress.com turi keletą tokių, tad galima paleisti savo mini-blogą.
Viską galima daryti ir Blogger.com bei nemokamoje Typepad versijoje. Pakaks trijų mini-tinklaraščių, kurie turėtų pasitarnauti jūsų pagrindinių straipsnių „pakėlimui“. Aišku, iki tol, kol nuorodos iš jų bus vertingos, reikės padirbėti. Tam pakaks 15 minučių per dieną. Per jas reikia įkelti rastą įdomų video, foto iš Facebooko, parašyti keletą sakinių, kas „ant seilės užeina“. Tokiu būdu yra formuojamas unikalus turinys. Nedaug jo, tačiau su laiku prikaupsite nemažai. Kadangi puslapį atnaujinate kas dieną, Google robotas lankysis mini-bloguose dažniau net ir be didelių PageRank‘ų.
Reikiamu metu įdėję nuorodą su pristatymu į savo SEO straipsnį, gausite geros kokybės nuorodą, taip padėsite straipsniui.
Kad viskas nebūtų perspausta ir neatrodytų labai reklamiškai, nuorodas į straipsnius reikėtų dėlioti santykiu 1:4. Tai reiškia, kad dedate nuorodą į mini-blogą, tada 4 įrašus be nuorodų ir būtinai su unikaliu tekstu. Tai nėra labai sudėtinga, nes kelis įrašus galite paskelbti ir per vieną dieną.
Su laiku toks mini-blogas gali gauti vertės ir svorio, tad jūsų SEO straipsniams bus didelė paspirtis.
Rašant ir publikuojant tekstus visada būtina turėti omenyje, kad nauda kliento nuorodai yra labai svarbi. Jei nesuteiksite jam naudos, daug užsakymų neturėsite.