Categories:

Ieškantiems patarimų, kaip motyvuoti darbuotojus

Žinodami, kaip motyvuoti darbuotojus, užtikrinsite, kad jūsų komanda dirbtų produktyviai ir pasiektų gerų rezultatų. Tai padės jums pasiekti savo tikslus ir galiausiai pagerins galutinius rezultatus. Nors tai ne visada pavyksta lengvai, naudodamiesi šiais patarimais galėsite paskatinti ir įkvėpti savo darbuotojus kasdien dėti visas pastangas.

Sukurkite modernią biuro aplinką

Sukurti darbo vietą, kurioje žmonėms patiktų dirbti ir kurioje jie jaustųsi įkvėpti, yra dar vienas būdas išlaikyti motyvaciją. Tačiau tai nereiškia, kad turite pirkti brangius baldus ar biliardo stalus. Vietoj to apsvarstykite, kokių nedidelių patobulinimų galėtumėte atlikti biure, pavyzdžiui, įvesti daugiau šviesos, atnaujinti sistemas arba investuoti į naujas technologijas. Jei turite rūpesčių dėl savo biuro aplinkos, kodėl nepaprašius savo komandos pasiūlyti patobulinimų? Peržiūrėkite jų pasiūlymus, tada įsipareigokite ir pasidalykite atnaujinimų, kurie bus atlikti, sąrašu.

Būkite pasiekiami

Kad ir kaip būtumėte užsiėmę, raskite laiko savo dienotvarkėje, kad galėtumėte būti šalia savo darbuotojų – ir jo laikykitės. Labai demotyvuoja, jau nekalbant apie nusivylimą, kai darbuotojui reikia jūsų patarimo ar pritarimo, tačiau jūs niekada negalite padėti. Taip pat, jei nuolat atidėliojate individualius susitikimus, tai gali neigiamai paveikti motyvaciją ir produktyvumą, nes darbuotojai gali būti neaiškūs dėl savo prioritetų arba dėl to, kaip toliau vykdyti tam tikras užduotis.

Dovanokite

Jei iki šiol jūsų darbovietėje nebuvo įprasta darbuotojams dovanoti dovanas, galite būti tikri, kad tai nebuvo teisingas pasirinkimas. Originalios verslo dovanos, tokios kaip uzrasu knygutes su logotipu, puodeliai, marškinėliai ir kt. gali būti puiki darbuotojų motyvavimui skirta priemonė.

Žinokite savo vadovavimo stilių

Būdami vadovu, galite padidinti arba sumažinti savo darbuotojų motyvaciją. Atminkite, kad esate organizacijos „balsas“, kurį jie girdi dažniausiai, todėl įsitikinkite, kad jūsų valdymo stilius yra pagarbus, o ne demotyvuojantis. Tai reiškia, kad turite būti atviras ir dalytis informacija, vengti manipuliavimo ir daugiau dėmesio skirti teigiamiems rezultatams, o ne nereikšmingoms klaidoms.

Atnaujinkite savo veiklos vertinimus

Metinis veiklos vertinimas jau seniai naudojamas kaip pagrindinis metodas, kuriuo organizacijos vertina atskirų darbuotojų sėkmę. Tačiau daugelis organizacijų ją keičia reguliariau rengiamomis grįžtamojo ryšio sesijomis. Per metus gali daug kas nutikti, todėl reguliarios peržiūros dažnai yra autentiškesnės ir veiksmingesnės nei vienas metinis atgalinis pastarųjų 12 mėnesių įvertinimas.

Paprašykite darbuotojų grįžtamojo ryšio

Taip pat svarbu atvirai ir sąžiningai kalbėtis su darbuotojais vienas su vienu apie tai, kas juos motyvuoja. Nėra dviejų vienodų žmonių, todėl išsiaiškinkite, kokių papildomų veiksmų galėtumėte imtis, kad padidintumėte kiekvieno darbuotojo motyvaciją. Pavyzdžiui, vienam iš jūsų darbuotojų gali nepatikti dirbti su tam tikromis užduotimis arba jis gali norėti prisiimti papildomų atsakomybių srityje, kuri nėra jo dabartinio darbo aprašymo sritis. Arba galbūt darbuotojas vertintų galimybę vieną dieną per savaitę išeiti iš darbo valanda anksčiau, kad galėtų užsiimti asmeniniais interesais. Bet kuriuo atveju svarbiausia yra išklausyti darbuotojus, kad suprastumėte, kas motyvuoja kiekvieną asmenį, ir atitinkamai pritaikyti savo požiūrį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *