Categories:

Inverteriai ir UPS: ką ir kada rinktis?

Inverteriai – tai elektroniniai prietaisai, kurie dar gali būti vadinami keitikliais, nes jie atlieka energijos keitimo funkciją. Tai plačiai įvairiose srityse naudojami prietaisai, kurie padeda efektyviau veikti kitiems elektros prietaisams. Jie naudojami ne tik buityje, bet ir atsinaujinančioje energetikoje, gamyboje ir kitur.

Kokia yra inverterio funkcija?

Svarbiausia inverterio funkcija – tai elektros srovės keitimas. Jis keičia nuolatinę srovę į kintamą srovę, kuri reikalinga daugeliui prietaisų. Taip pat inverteriai gali reguliuoti srovės įtampą, dažnį ir taip užtikrinti efektyvesnį ir tinkamą prietaisų veikimą. Tai apsaugo nuo srovės pokyčių ir galimo neigiamo poveikio prietaisams dėl to.

Kuo inverteriai skiriasi nuo UPS?

Inverteris savo funkcija yra šiek tiek panašus į nepertraukiamo maitinimo šaltinius, vadinamus UPS. Tiek inverteris, tiek UPS yra elektroniniai ir abu jie yra reikalingi, kai reikia energiją užtikrinti. Tačiau svarbiausias skirtumas yra tas, kad inverteriai koncertuoja nuolatinę srovę į kintamą, o UPS užtikrina nepertraukiamą maitinimą įrenginiams tam tikrą laiką. Pavyzdžiui, įvykus elektros sutrikimui. Kai reikia maitinti tam tikrus prietaisus, tuomet UPS yra naudojamas kaip alternatyvus elektros šaltinis.

Be to, skiriasi ir prietaisų taikymas. Pavyzdžiui, inverteriai plačiai naudojami tiek buityje, tiek pramonėje, o dažniausiai – įrengiant saulės elektrinių sistemas. Taip pat automobiliuose, laivuose. Tuo tarpu UPS dažniau naudojami kaip prietaisai kritinėms situacijoms spręsti. Kai svarbu palaikyti serverių, kompiuterių, tam tikros įrangos veikimą sutrikus elektrai ir apsaugoti įrenginius nuo neigiamo poveikio arba palaikyti jų veikimą kol elektra atsiras arba įrenginiai bus pervesti prie kito energijos šaltinio.

Skiriasi ir prietaisų komplektacijos. Inverteris turi nuolatinės srovės šaltinį, kuris gali būti akumuliatorius arba saulės baterija ir modelį, kuris šią nuolatinę srovę keičia į kintamąją. Tam jis naudoja keitiklį, kad pakeista srovė galėtų būti tinkama įrenginiams. Tuo tarpu UPS veikia turėdamas akumuliatorių, įkroviklį, inverterį ir keitiklį. Jis gali gauti elektrą tiesiogiai iš tinklo, taip pakraunamas jo akumuliatorius. Nutrūkus maitinimui, per inverterį konvertuojama srovė ir ji gali būti naudojama įrenginiams maitinti.

Svarbu žinoti ir tai, kad inverterių ir UPS veikimo laikas taip pat yra skirtingas. Jeigu inverteriai gali veikti ilgą laiką, tuo tarpu UPS dažniausiai yra trumpam naudojimui skirti prietaisai. Jie veikia tol, kol išsikrauna jų akumuliatorius. Inverteris nepertraukiamai gali veikti ilgai, todėl naudojamas tokioms sistemoms, kaip saulės elektrinės ir kitos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *