diskusija
Categories:

Asmeninė nuomonė: kodėl verta mokėti pora eurų už SEO tekstą

diskusija

Norėčiau pareikšti nuomonę apie tekstų kūrėjų bendruomenėje kilusią diskusiją. Vienas SEO paslaugų teikėjas paskelbė darbo skelbimą – ieško žmogaus, rašysiančio 300 žodžių apimties SEO straipsnius už 2,5 euro. Jo pasiūlymas sulaukė milžiniškos reakcijos. Tekstų kūrėjai labai pasipiktino tokiomis „vergiškomis” sąlygomis. Štai ir pats pateikiau savo nuomonę:

Visai neseniai, įvyko didžių žiniasklaidininkų viešas santykių aiškinimasis, kurio metu paaiškėjo, kad žurnalistas dienraštyje uždirba 600 eurų. Vargsta žmogus, renka informaciją, ją tikrina, dreba dėl to, kad pikti jo pašnekovai paskui nepaduotų į teismą dėl melo ir kitų nesąmonių. Daug geria, nes darbas, sutikite, šūdinas. Nekalbėčiau taip, jei pats nebūčiau dirbęs. Dabar kitoje barikadų pusėje yra įsitaisę „SEOšnikai”, kurie tekstų rašymą matuoja paprastai – 300 žodžių = 2,5 euro. Per dieną reikia parašyti vos 11 tokių straipsnių, kad uždirbtum tuos dienraščio žurnalisto 600 eurų. Tai kai kam yra 3-4 valandų darbas. Ne man – aš taip greitai teksto rinkti paprasčiausiai nemoku, bet šiuolaikiniai vaikėzai ir mergiotės gali. Jiems ne problema per 3-4 valandas prirašyti žemos kokybės teksto, už kurį negresia jokia atsakomybė (o žurnalistui – gresia! Ne taip parašyti – lėksi iš darbo!). Tokiems vaikams ir yra siūlomas šis darbas. Dabar apie užgautas ambicijas. Gal jau laikas išimti lygybės ženklą tarp dviejų skirtingų profesijų tektų KŪRĖJAS ir tekstų RAŠYTOJAS? Seniau dar buvo tekstų RINKĖJAS, o tekstų REDAKTORIUS dabar iš viso aukštumose, praktiškai iš raudonosios knygos nužengęs, kaip koks programuotojas 🙂 Aiškiai nustatykite, kas tokie esate ir tada nebeliks nuoskaudų dėl kainų. Paprastas palyginimas – tiek mėšlo mėžikas, tiek žemės ūkio technologas kartais daro tą patį – valo karvės gardą. Darbas tas pats, tik moka už jį skirtingai.

Tokios kainos yra konkurencijos pasekmė. Konkuruojame ne tarpusavyje, kas geriau, įmantriau, taisyklingiau, raiškiau, originaliau, įdomiau, šmaikščiau parašys, o su UŽSAKOVAIS, kurie ir patys galėtų viską ne blogiau pasirašyti, tik dabar laiko neturi… Kai įrodysime jiems, kad bet kokį tekstą turi rašyti profesionalas, o ne jie patys, tai ir kaina bus nebe 2,5 euro, o 25. Jums moka tiek? Melskitės, kad jūsų nuolatiniai klientai nepamatytų šios diskusijos ir su kitu užsakymu nepaprašytų ženklios nuolaidos. Kol kas stebiu situaciją ir galiu pasakyti, kad kokybės skirtumas tarp 10 ir 50 eurų vertės rašinių yra labai nedidelis (paanalizuokite kelionių agentūrų pasiūlymus ir jų puslapiuose publikuojamų kelionių aprašymus).

Tai mano asmeninė nuomonė, paremta ilgamete patirtimi. Nors su šios diskusijos iniciatoriumi esame konkurentai, palaikau jo pusę. Visada atsiras žmonių, kurie rinksis lengvesnį ir paprastesnį darbą, greitesnį uždarbį, kiekybę, o ne kokybę. Tai puikus būdas žengti pirmuosius karjeros žingsnius, kaip tai darė daugybė milijonierių. Tik nereikia tokio pasirinkimo menkinti. Vergauti mes patys nevalingai sutinkame daug dažniau kiekvieną mielą dieną įvairiose srityse, tad nereikia kritikuoti kitų, pasirinkusių tai daryti sąmoningai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *