Categories:

Veltėdžiai domenai – laikyti juos ar išnaudoti naudingai

domenaiDomenai Lietuvoje labai nebrangūs – .lt domenas kainuoja vos 25 Lt + PVM (30,25 Lt) metams. Dėl šios priežasties įmonės prisiperka įvairių domenų, susijusių su savo verslu, nors iš tikrųjų naudoja tik vieną, retkarčiais du domenus. Kur naudojami kiti? Dažniausiai jie peradresuojami į pagrindinį įmonės puslapį tikintis, kad kažkas netyčia į juos užsuks… Ar tai apsimoka? Mūsų nuomone – nelabai.

Peradresavimas apsimoka tik vienu atveju, kai nuperkamas panašus domenas su klaidingu pavadinimu. Pavyzdžiui rasitojas.lt, kuris nuvestų į rasytojas.lt. Kitais atvejais prarandate 30 litų už domeną, nors jis galėtų duoti kur kas daugiau.

Ką padaryti, kad jūsų turimi domenai nebūtų veltėdžiai, kas metai „suėdantys“ po 30 litų. Jei turite tokių 5, reiškia išlaidos už praktiškai nieką – 150 litų.

Laisvi domenai turi dirbti

Kiekvienas nenaudojamas domenas turi dirbti pagrindinio puslapio naudai. Tai reiškia, kad kiekvienas domenas turi turėti atskirą puslapį, kuriame būtų tinkamai pateikiama pagrindinės įmonės informacija. Pakanka vos vieno puslapio, kuriame pristatomos įmonės paslaugos ar dalis parduodamų prekių, ir toks puslapis jau atsipirks kur kas labiau, nei paprastas 301 peradresavimas. Kodėl?

Nuorodos iš susijusio turinio

Pabandykite gauti kokybiškų nuorodų iš tos pačios verslo srities svetainių. Tai labai sudėtinga, nes pirkti rizikinga, apsikeisti – nerimta ir nelabai kas nori tai daryti (ne be Google grasinimų). Nemokamai niekas nieko nenori daryti. Aklavietė? Anaiptol. Turėdami keletą skirtingų domenų susijusių su jūsų veikla, per tam tikrą laiką galite sukurti kokybiškus informacinius puslapius. Tiesa, reikės padirbėti prie turinio, tačiau vieną kartą per mėnesį atnaujinti puslapį trumpa informacija neturėtų sudaryti didelių problemų, o tuo labiau išlaidų. Tokiose svetainės patalpintos nuorodos yra vertingos. Dar vertingesnės jos tampa, jei puslapiai laikomi skirtinguose talpinimo (hostingo) paslaugų teikėjų serveriuose arba turi skirtingą IP adresą. Dar naudingesnės nuorodos yra, jei ne tik IP adresas yra skirtingas, bet ir jo C blokas.

 

Štai pavyzdžiui SEO.straipsnis.lt IP adresas yra 217.117.28.186. Jį sudaro 4 blokai – pirmi skaičiai A, antras – B, trečias – C ir paskutiniai – D blokai. Taigi,28 yra C blokas. Jei nuoroda į mūsų puslapį yra iš skirtingo IP ir C bloko skaitmenys nesutampa – ji laikoma kokybiška ir vertinga.

 

Galimybė užsidirbti

Jei jau investuojame į talpinimą ir turinį, galima pagalvoti ir apie šiokį tokį uždarbį. Reikia tik įdėti keliose vietose tekstinę ir banerinę reklamą. Tai galima padaryti įsidiegus AdSense tarnybą, kuri transliuoja Google AdWords reklamą. Tokiu būdu per kažkurį laiką gali būti surinkta suma pinigų už reklamos paspaudimus.

Susidarius tam tikrai sumai, ji yra pervedama į norimą sąskaitą, tad galima nurodyti ir įmonės rekvizitus. Aišku, mokesčiais turi būti pasirūpinama atitinkamai (kaip konkrečiai – pasakys Jūsų buhalteris). Jei lankomumas nedidelis, pinigų daug „neprikapsės“, tačiau iš kelių domenų ir puslapių gali susidaryti nebloga suma. Šie pinigai gali padengti talpinimo ir net domeno pratęsimo išlaidas, o kartais net ir turinio parengimą.

Informacijos sklaida

Jei puslapiai gyvena „savarankiškai“ ir tik pora nuorodų veda į verslo pagrindinį puslapį, juose galima vykdyti informavimo kampaniją. Paruoškite kelis vienos naujienos variantus (galima ir kitą dieną, ir po savaitės) ir visuose turimuose tokiuose puslapiuose išpublikuokite. Tada pasidalinkite socialiniuose tinkluose. Tokiu būdu stiprės mažieji puslapiukai tuo pačiu stiprindami ir pagrindinį, į kurį veda nuorodos.

Reikia labai nedaug pastangų, kad su laiku turimi domenai atneštų realios naudos jūsų verslui. Svarbiausiai, išnaudoti visus turimus resursus efektyviai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *