Categories:

Kaip pasiruošti šilumos siurblio oras – vanduo montavimui?

Nusipirkus šilumos siurblį oras – vanduo, sekantis žingsnis yra jo montavimas. Norint, kad šildymas oras vanduo veiktų nepriekaištingai, jos įrengimo darbai turi būti patikimi tik šios srities specialistams. Na, o namų savininkams dažniausiai kyla klausimas kaip pasiruošti šiems darbams. Tam mes parengėme  gaires, į ką reikia atkreipti dėmesį laukiant šilumos siurblio montavimo darbų.

Esančios šildymo sistemos patikra

Namuose esantis grindinis arba radiatorių šildymas ir šildymas oras vanduo montavimo metu sujungiamas į vientisą sistemą. Jei esančioje sistemoje yra gedimas ar koks nors nesklandumas, sujungta sistema gali tinkamai neveikti. Tad jei abejojate esančios sistemos darbu, prieš montuojant siurblį rekomenduojama atlikti grindinio ar radiatorių šildymo patikrą. Nustačius gedimus, šildymas oras vanduo jungiamas tik juos pašalinus, kai sistema yra pilnai tvarkinga.

Numatykite vietas šilumos siurblio blokams

Šilumos siurblį oras – vanduo sudaro vidinis (statomas viduje) ir išorinis (statomas lauke) blokai. Išorinis blokas turi būti kuo labiau apsaugotas nuo drėgmės ir nešvarumų. Jei yra galimybė, ideali jo montavimo vieta būtų prie namo sienos po stogeliu. Kadangi šie blokai sujungiami tarpusavyje, juos turi skirti kuo mažesnis atstumas. Tad atsižvelgiant į išorinio bloko montavimo vietą, planuokite ir vidinio bloko poziciją.

Apmąstykite kaip nutekės kondensatas

Kai namuose bus naudojamas šildymas oras vanduo, reikės pasirūpinti ir kondensato nutekėjimu. Šis veikimo metu susidarantis skystis turi būti pašalinamas iš sistemos. Jis išteka pro kondensato vamzdelį, tad pakanka jį nuleisti į lauko kanalizaciją ar būtent tam skirtą talpą. Kondensatas nutekinamas iš šilumos siurblio išorinio bloko, tad apsvarstykite tinkamą tam vietą namų kieme.

Tai pagrindiniai aspektai, kaip pasiruošti šilumos siurblio oras – vanduo montavimui. Specialistų atliekamas šilumos siurblio montavimas ilgai netrunka – paprastai jau po keleto valandų namuose veikia šildymas oras vanduo. Darbams pasiruošę meistrai atvyksta turėdami visas reikiamas detales ir įrankius, tad savininkui tuo rūpintis nereikia. Na, o pabaigus darbus belieka susipažinti su šilumos siurblio nustatymais ir mėgautis komfortiška šiluma namuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *