Categories:

Kodėl verta pasinaudoti VIN patikra?

Kiekvienas automobilis turi istoriją. Ir šį kart kalbame ne apie tai kur šis automobilis nukeliavo ir kas jį vairavo, kokios intrigos ir pokalbiai vyko jo salone. Kalbame apie techninę istoriją – gedimai, avarijos, remontas. VIN tikrinimas tapo tikru išsigelbėjimu norintiems įsigyti naudotą automobilį ir žinoti tikrą automobilio istoriją, o ne pagražintą pardavėjų versiją.

Kas yra VIN kodas?

Vin kodas yra automobilio identifikacinis numeris. Anglų kalba VIN šifruojamas į Vehicle identification number. Tai unikalus automobilio numeris priskirtas konkrečiam automobiliui. Tai tas pats kas žmogaus asmens kodas.

 17 ženklų VIN kodas savyje talpina daug informacijos – automobilio markė, modelis, pagaminimo metai, gamykla, surinkimo vieta, serijinis numeris. Visa tai sudaro unikalų ženklų derinį, kuris nesikartoja.

VIN kodas yra svarbus, nes leidžia atsekti automobilio kilmę, įteisintus sandorius, padėti įrodyti nuosavybės teisę, padėti gamintojams sekti problemas ir pateikti atšaukimo pranešimus, o pastaruoju metu – atsekti automobilio istoriją įsigyjant naudotą automobilį.

VIN patikra – kodėl svarbu?

Šiais laikais pasiekti informaciją yra ypatingai lengva. Tas pasakytina ir apie planuojamo pirkti automobilio istoriją. Per pastaruosius 15 metų internetinėje bendruomenėje buvo pristatytos kelios įmonės, kurių vienintelis tikslas – suteikti vartotojui daugiau informacijos padėsiančios apsispręsto, kai jie nori įsigyti naudotą automobilį. Šios įmonės turi galimybę ir išteklius suformuluoti informacines ataskaitas beveik kiekvienam kelyje važiuojančiam automobiliui.

Kadangi kiekvieno automobilio VIN yra unikalus, šios įmonės naudoja VIN, kad nustatytų ir sektų kiekvieno automobilio istoriją. Įprastą ataskaitą turėtų sudaryti ši informacija: kokiam skaičiui  savininkų automobilis priklausė, ar transporto priemonė kada nors buvo patyrusi avariją ar atliktas kapitalinis remontas, ankstesnių apžiūrų ir (arba) išmetamųjų teršalų kiekio bandymų datos, aptarnavimo datos ir ridos informacija patikrinimo metu.

Taigi, visa automobilio istorija kaip ant delno atlikus VIN patikrą, tačiau ką iš tikro ji suteikia? Daugeliu atveju tai yra išsigelbėjimas, nes apsaugo nuo netinkamo automobilio įsigijimo. Kadangi Lietuvos keliais važinėja daug naudotų automobilių atvykstančių iš Vakarų šalių, dažnai naujesni automobiliai čia patenka po didelių avarijų, yra suremontuojami nagingų meistrų ir parduodami kaip nedaug važinėti bei žinoma už didelę kainą. Įsigyjant tokį automobilį ne tik permokate, bet ir rizikuojate – nežinote ar automobilis suremontuotas tinkamas ir atlaikys eismo įvykį. O gal jis apskritai buvo jau nurašytas į metalo laužą.

Atlikta VIN patikra ir automobilio istorijos peržiūra apsaugo nuo tokių situacijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *