Categories:

Paslauga – SEO blogų rašymas

Blogeriai, turintys vieną ar kelis savo tinklaraščius gali pasiūlyti tam tikrą informacinį lauką, kuris yra naudingas ir pačiam blogui, ir jame aprašomiems dalykams, verslams, paslaugoms, produktams. Aišku, ne už dyką…

Kaip tai daroma?

Pirmas žingsnis yra viešumas. Paskelbimas, kad rašote savo tinklaraštyje pagal užsakymą jau pats savaime atveria nemažai galimybių. Jei kas ieškos paieškoje „rašo pagal užsakymą“ arba „blogas už pinigus“ jau geriau ateina į jūsų puslapį su kontaktais. Taip po truputį prisirinksite klientų neįdėdami labai daug laiko ir energijos.

Kitas žingsnis – tvirtas apsisprendimas, kur rašysite blogus pagal užsakymus. Turėdami keletą tinklaraščiųgalite nesunkiai nusistatyti, kuriuos „užteršite“ užsakomaisiais blogais, o kuriuose kaip ir toliau rašysite tik tai, kas jums įdomu. Aš pats dar turiu ir trečią – tarpinį – variantą. Blogus rašau tik tam tikromis temomis, tad skaitytojai dažnai ne iš karto supranta, kad tai užsakyta tema. Atkreipiu dėmesį į pasakymą – ne užsakytas straipsnis, o UŽSAKYTA TEMA. (Apie ją – kitame straipsnyje.) Teminius blogus rašo dar keli mano pažįstami blogeriai, tačiau tai gana rizikingas dalykas, nes reikia gerai išmanyti rinką ir pasirinkti tik tas temas, kuriomis domisi keli konkuruojantys klientai, pavyzdžiui greitieji kreditai, poilsinės kelionės, lėktuvų bilietai ir t.t.

Klientui, užsakančiam SEO bloginimo paslaugą, dažniausiai įdomu, keliuose skirtinguose domenuose galite parašyti blogus su nuorodomis į norimus raktinius žodžius. Tokiems užsakovams galima pasiūlyti ir kitą paslaugą – unikalių blogo įrašų parašymą ir publikavimą lietuviškuose straipsnių kataloguose, kurių jau dabar yra virš 10. Paslaugos įkainius derinkite pagal savo teksto kūrimo įkainius plius laikas sugaištas registracijai ir blogo įdėjimui turėtų būti įvertintas bent simboliškai.

Dažnai klientai klausia, ar galite patys sukurti ir pildyti SEO blogus siekiant reklamuoti jų paslaugas su nuorodomis. Yra bent 10 lietuviškų ir užsienietiškų blogofermų, kuriuose nesunkiai sukursite ir galėsite vystyti SEO blogą (Blogger.com, Wordpress.com, Tumblr.com ir t.t.). Nepamirškite, kad prie kiekvieno blogo sukūrimo sugaišite bent pusvalandį, už kurį paimkite bent simbolinį mokestį. Aišku, už teksto rašymą ir publikavimą taip pat paprašykite pagal savo įkainius.

Taigi, turite tinklaraščių sąrašą, kur rašysite, belieka suformuluoti savo paslaugos aprašymą. Jį galėsite nusiųsti gavę užklausimą dėl bloginimo už pinigus. Jis turi būti konkretus, su konkrečiomis kainomis ir nuorodomis, kad klientui nereiktų ieškoti pačiam. Visi nori pamatyti blogų pavyzdžių, tad iš karto juos galite pridėti.

SEO blogai turėtų būti rašomi su 300-400 žodžių ilgio tekstais, bent viena iliustracija (iliustracijos failo pavadinimas – raktinis žodis), su 1-3 išorinėmis nuorodomis. Nepamirškite bent 5-7 žymų (tags), jei įmanoma, 1-3 kategorijas. Techniniais SEO blogų aspektais dalinuosi kitame straipsnyje.

P.S. SEO blogai yra spamas 2.0. Jei morališkai nesate pasiruošęs tapti spameriu, geriau net nepradėkite.

5 thoughts on “Paslauga – SEO blogų rašymas

    1. nope, čia parašyta kaip nusistatyti kainas ir tuo baigiasi 😉 o kaip atlikus darbą pasiimti pinigus, nea 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *