Categories:

Patarimai ieškant užsakymų: SEO paslaugų įmonės

Norėčiau pradėti seriją straipsnių su konkrečiais patarimais ieškantis užsakymų tekstams rašyti. Jau esu minėjęs apie galimus būdus apibendrintai, tačiau prie konkrečių dalykų dar neteko prisėsti. Turėkite omenyje, kad SEO paslaugos yra teikiamos tieks specializuotų bendrovių (pavyzdžiui www.seoaudit.lt), tiek interneto rinkodara užsiimančių įmonių. Jei optimizavimu paieškos sistemoms Lietuvoje užsiima 10 įmonių, tai dar nereiškia, kad jų tik tiek ir yra.

SEO paslaugomis užsiima:

– SEO įmonės,
– Pavieniai konsultantai,
– Interneto rinkodaros įmonės,
– Interneto puslapių kūrėjai turi savo SEO konsultantus.

Dėl to galimų darbdavių ratas plečiasi gana smarkiai nuo 10 iki 200 ir daugiau įmonių.

Šioms įmonėms dažniausiai reikia gana paprastų tekstų, dažnai perrašyto turinio, ne itin kokybiško. Pinigai už tokį turinį irgi gana maži, tad rekomenduočiau šią sritį pradedantiesiems rašytojams. Būkime atviri – už galimybę mokytis ir tobulėti reikia kažką aukoti. Tegul tai būna papildomi litai. SEO tekstai reikalauja nemažai kūrybos, nes kai reikia rašyti apie tą patį per tą patį, pasireiškia kūrybinis momentas. Kaip padaryti „sviestas sviestuotas sviesteliu pasviestintas ant sviesto susviestuotas, sviestuku užsviestuotas su įvairiais pasviestinimais“? Kai per mėnesį parašoma 100 straipsnelių apie tą patį, normalius tekstus pasidaro rašyti tikrai lengviau…

Taip pat čia reikalingi ir normalūs tinklaraščio tipo straipsniai, kuriuos galima publikuoti į blogus ar straipsnių direktorijas. Čia kūrybai pasireikšti tikrai yra kur.

Bet kuriuo atveju uždarbio galimybės yra tikrai nemažos, nes šiuo metu SEO paslaugos verslui įgauna pagreitį Lietuvoje, o tai reiškia darbo jėgos trūkumą rinkoje.

Kaip prieiti prie SEO „lovio“? Gana paprastai. Įvedate paieškoje „seo paslaugos“ ir einate per pirmą 100 rezultatų, žiūrite, kur puslapiai įmonės, o kur paprastas tinklaraštis. Susirandate kontaktinį el. paštą ir siunčiate laišką apie savo norą dirbti optimizavimo paieškos sistemoms srityje.

Prisistatyme būtina paminėti tris esminius dalykus:

  1. Esate pasiruošęs tobulėti ir mokytis. Iš tikrųjų, niekur negausite tiek daug informacijos apie tuos visus paieškos sistemų reikalus ir triukus, kaip dirbdami su šios srities profesionalais, kurie dalį savo brangaus laiko skiriasi mokymuisi ir eksperimentavimui. Gautas žinias po kurio laiko jau galėsite ir patys panaudoti. Tai – neįkainojama vertybė, patikėkite, nes SEO – ne tikslusis mokslas, jis nuolatos keičiasi.
  2. Mokate greitai rašyti, puikiai mokate planuoti laiką. Atlikimo laikas – ypač svarbus. Kuo greičiau tekstai busišpublikuoti, tuo greičiau juos pamatys Google. Dėl to savaičių čia niekas neturi… Mokėjimas planuoti laiką ir apsiimti užsakymus, kuriuos padarysite laiku ir kokybiškai yra tikra vertybė.
  3. Rašote taisyklingai lietuviškai, bet įvairiais stiliais ir temomis. Tai itin svarbu būsimajam darbdaviui. Taip pat čia reiktų pateikti keleto straipsnių nuorodas, kad būtų galima pasižiūrėti, kaip iš tikrųjų rašote. Pagyrūnai yra ant kiekvieno kampo, tad savo pranašumus tikrai galite parodyti konkrečiai.

Dar vienas patarimas, kuris gali pasirodyti, kaip ir ne vietoje, bet tai gali labai praversti. Pasidomėkite, kaip veikia Google reklama. Taip, tos Adwords tekstinės reklamos, kurių visada pilna tiek paieškoje, tiek įvairiuose puslapiuose. Yra labai nemažai vietų, kur galite gauti kokį nemokamą kuponą ir panaudoti savo puslapiui. Pasinaudokite juo, pasieksperimentuokite, kad galėtumėte sakyti, jog IŠMANOTE AdWords reklamą. Kuo tai jums padės? Tuo, kad SEO paslaugos koja kojon eina su Google reklama, o tokie darbuotojai Lietuvoje nesimėto. Gal toks prisistatymas bus ne laisvadarbio rašytojo karjeros, o interneto rinkodaros vadybininko karjeros pradžia?..

CV siųsti nebūtina, nebent turite patirties panašioje srityje. Jei patirties neturite, geriau to ir nerodykite.

Tikiuosi, šie elementarūs patarimai jums padės susirasti užsakovus, su kuriais bendradarbiausite ilgai ir iš jų užsidirbsite pirmąjį milijoną… Juokauju, pirmąjį 10 000 Lt 😉

3 thoughts on “Patarimai ieškant užsakymų: SEO paslaugų įmonės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *