Categories:

Saulės energija dar nėra pilnai išnaudojama

Nacionalinėje energetikos strategijoje numatyta, kad energija iš atsinaujinančių šaltinių Lietuvoje sudarys apie 30 %. Ateityje siekiama, kad 2050 metais visa šalyje naudojama energija būtų gaminama iš atsinaujinančių šaltinių. Populiariausi atsinaujinantys šaltiniai Lietuvoje tai vėjo ir saulės energija. Valstybei finansuojant saulės ir vėjo elektrinių statybą, jų sparčiai daugėja su kiekvienais metais. Vien 2019 metais buvo įrengta daugiau saulės jėgainių, negu 2015-2018 metais sudėjus kartu. Saulės energija besinaudojančių vartotojų šalyje yra daugiau kaip 5 tūkstančiai.

Ar saulės energiją galima naudoti bute?

Saulės elektrinės sugerta saulės energija generuojama į elektrą. Tačiau kur galima būtų statyti saulės jėgainę, jei nėra nuosavo namo ar žemės. Iš tiesų, nereikia niekur statyti, nes saulės energetikos įmonės jau įrengė ne vieną saulės parką, kuriame pastatytos saulės jėgainės kiekvieną dieną generuoją elektrą. Jeigu gyvenate bute, galite nusipirkti tokią jėgainę saulės parke ir sėkmingai naudoti jos gaminamą elektrą, kuri pervedama į elektros tinklus, o jūs atsiimate ją iš tinklų. Kitaip tariant saulės energija jums gali gaminti elektrą net ir gyvenant bute.

Ar saulės energetika nuolat tobulėja?

Mokslininkai nuolat ieško vis geresnių sprendimų ir technologijų, kaip maksimaliai išnaudoti saulės energiją. Kuriami efektyvesni saulės moduliai, kurie generuoja daugiau energijos, o tai reiškia, kad ant stogo užteks vis mažiau vietos efektyvesniems moduliams. Saulės energija sėkmingai naudojama elektromobilių gamyboje. Jau yra nemažai modelių, kurie sėkmingai vienu įkrovimu nuvažiuoja 300-400 kilometrų. Kai kurie specialistai skaičiuoja, kad po 10 metų Lietuvoje kas dešimtas automobilis bus elektrinis.

Ateityje laukia dar vienas nuostabus išradimas – tai atvirkštinės saulės jėgainės. Dabar jėgainės sugeria saulės energiją ir gamina elektrą, tačiau jos neveikia naktį. Kalifornijos mokslininkai nori sukurti naują atvirkštinę saulės elektrinę, kuri veiktų nakties metu. Naktį vėstanti žemė spinduliuoja ilgas bangas. Mokslininkai ieško sprendimų, kaip sukurti elementus, kurie sugertų šias bangas. Jeigu pavyktų sukurti tokią jėgainę nakties metu, ji generuotų mažiau energijos negu saulės elektrinės, tačiau jas būtų galima naudoti šalia įprastų. Atrodo, kad saulės energija tikrai nėra pilnai išnaudojama ir ateityje žmonės pamatys daugiau technologijų, susijusių su saulės energetika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *