Categories:

SEO eksperimentas – kitoks nuorodų katalogas

Vieni eksperimentai pavyksta, kiti ne. Dažniau nepavyksta, nei būna sėkmingi. Tačiau juk iš to mokomės – SEO nėra tikslusis mokslas, kuriame būtų galima aiškiai prognozuoti. Noriu paeksperimentuoti su nuorodų katalogais dar kartą. Kažkas pasigedo mano buvusių eksperimentų III stadijos, tačiau jau po II stadijos rezultatai buvo gana aiškūs. Dėl to dabar neskirstysiu į jokias stadijas ir atnaujinsiu, kai tik užeis noras. Kam tie įsipareigojimai?.. 😉

nuorodų katalogasEksperimento esmė – kitoks nuorodų katalogas. Tai reiškia, kad tokio Lietuvoje nėra, todėl neaišku, ar jis gali būti veiksmingas. Tai Naujausi.lt nuorodų katalogas, kuriame nuorodos yra dedamos tekste keliuose dideliuose straipsniuose tam tikra tema. Kai ateina naujas užsakymas įdėti nuorodą, surandu laisvą vietą, arba prirašau nedidelį teksto gabalėlį, kad galėčiau nuorodą įdėti. Aišku, ne su tiksliu raktiniu žodžiu, nes taip gautųsi keyword stuffingas. Stengiuosi, kad tekstas būtų kaip įmanoma natūralesnis, lengvai skaitomas ir suprantamas. Tekstas pildomas nuolatos, todėl iš turinio atnaujinimo pusės viskas gerai. Jei reikės, visada galiu pridėti tam tikrų papildomų straipsnių a la sub-kategorijų. Tokių jau yra sukurta ir dabar, nes apie el. komerciją reikia rašyti atskirai nuo verslo apskritai.

Nuorodos talpinamos tekste, o ne per visą puslapį, arba nedideliuose kopijuotuose tekstukuose. Dar vienas pliusas. 100% čia nebus kopijuoto turinio, kaip dabar yra kituose nuorodų kataloguose.

Jokių redirektų, jokių paveikslėlių su linkais – viskas švaru ir tvarkinga. Žiūrėsime, kaip pavyks išvystyti tokį katalogą. Aišku, Google AdWords reklamas įdėsiu su laiku – tegul atsitiktinis lankytojas nepražūna veltui 😉

Minusas – didelis išeinančių nuorodų skaičius viename puslapyje. Tačiau tai yra visų katalogų problema. Pasižiūrėsime, kaip šis kriterijus turi įtakos.

Dabar Naujausi.lt yra paprastas domenas su WordPress sistema. Jis – PR0, atgalinių nuorodų neturi. Mano tikslas – pakelti jo PR, kad būtų bent 2. Tai padaryti reikės laiko, nes noriu kuo natūralesnių būdų. Pirkti nuorodų tikrai nesiruošiu, bet straipsnių apie jį parašysiu tikrai ne vieną. Manau, kad tai padės jam po kito PR updeito šiek tiek pakilti.Iš kitos pusės taip pat stebėsiu, kada atsiras OpenSiteExplorer.org rezultatuose, kaip linkinantis domenas. Kai tai nutiks, reiškia reiks stengtis padidinti jo autoritetą. Jau dabar esu sudėjęs nuorodas į savo projektus ir kai kuriuos savo klientus, tad bus galima stebėti backlinko pasirodymą.

Kaip man seksis vystyti šį projektą, pamatysime su laiku. Tiesiog čia pabandysiu pateikti atnaujinimus ir mintis, kaip ir ką reikia padaryti.

Tuo tarpu iš jūsų, mieli skaitytojai, prašau tik vieno – pasiūlykite savo puslapio nuorodą, kad galėčiau katalogą po truputį plėsti. Kol kas vertės gal ir neduos, bet vėliau turėsit gana neblogą nuorodą. Juk bet kada galima padaryti straipsnių katalogą, jei šis SEO eksperimentas nepasiseks…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *