Categories:

Vidinių ir išorinių plieninių durų priežiūra

Kalbant apie plienines duris, jos dažniausiai naudojamos kaip lauko durys, taip pat gali būti priešgaisrinės. Išorės durys be priešgaisrinės funkcijos gan dažnai naudojamos privačiuose namuose, rūsiuose ir pan. Tuo tarpu plieninės vidaus durys yra skirtos išskirtinai pramoniniams ar komerciniams pastatams ir labai dažnai atlieka priešgaisrinę funkciją.

Plieninės vidaus ir išorės durys pasižymi ypatingu atsparumu aplinkos poveikiui, temperatūrai, mechaniniams pažeidimams, dėl to jų priežiūra yra itin paprasta. Nors galima pamanyti, kad šios savybės nereikalauja priežiūros, tačiau svarbu į tai žvelgti plačiau, kad būtų užtikrintas šių durų funkcionalumas. Kaip jau minėjome, tai paprastai nėra įprasto naudojimo durys, todėl labai svarbus teisingas jų transportavimas, montavimas ir priežiūra.

Tam, kad tokios durys, pavyzdžiui, priešgaisrinės ar specialios paskirties, funkcionuotų tinkamai ir patenkintų savo paskirtį, joms būtina atlikti periodinę priežiūrą. Ypatingai toms, kurios yra naudojamos gana intensyviai, bent kas pusmetį vertėtų patikrinti uždarymo mechanizmų, spynų, užraktų, jutiklių komponentus. Tai gali būti svarbu gaisro atveju, kadangi jos turi apsaugoti patalpas nuo ugnies išplitimo.

Paprastai tokioms durims galioja gamintojo garantija, kurios metu visi patikros ar durų priežiūros darbai atliekami nemokamai. Tačiau labai svarbu žinoti, kad garantija nėra taikoma, jeigu defektai atsirado dėl netinkamo durų transportavimo, sandėliavimo, neprofesionalaus montavimo. Todėl šių durų priežiūrą ir jos montavimo darbus reikėtų palikti šios srities profesionalams.

Durų priežiūrą reikėtų atlikti atsižvelgiant į durų eksploatavimo sąlygas – naudojimo intensyvumą, aplinkos sąlygas (drėgmę, temperatūrą, cheminį aktyvumą ir pan.). Esant padidinto intensyvumo eksploatacijai durų priežiūrą reikėtų atlikti dažniau nei įprastomis. Svarbiausia užtikrinti durų spynų, vyrių, pritraukiklių, tarpiklių bei rankenų funkcionalumą. Visa tai reikėtų palikti kvalifikuotiems darbuotojams, jokiu būdu patiems neardyti ar nekeisti originalių detalių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *