Categories:

5 darbai, kuriuos nuveikiau per 2011 metus

Šiandien pats laikas apžvelgti, ką nuveikiau per 2011 metus SEO tekstų srityje. Manau, kad nuveikiau gana nemažai… Išvardinsiu 5 svarbiausius darbus, kuriuos nuveikiau SEO tekstų rašymo srityje:

1 darbas. Bene svarbiausias darbas buvo tai, kad sausio pradžioje (tiksliau 2011 sausio 16 d.) sukūriau šį blogą ir pirmąjį įrašą apie SEO tekstą. Nežinau iš kur kilo ta idėja, bet savo žiniomis noriu dalintis visada. Vieni lietuviai mano, kad, jei pasidalins savo žiniomis, jas būtinai pavogs, atims ir padarys geriau… Aš taip nemanau. Žinau tikrai, kad mokinys beveik visada pralenks mokytoją, tačiau pas mokytoją visada bus daugiau patirties. Dėl to ir noriu dalintis patarimais apie paprastus SEO straipsnių ir teksto rašymo dalykus. Ar pavyko? Iš keleto malonių laiškų supratau, kad esu skaitomas, o mano tekstai keletą jaunuolių net įkvėpė pradėti savo tekstų rašymo versliuką.

2 darbas. Sukūriau Facebooke grupę Tekstų rašytojai, į kurią prikviečiau keletą pažįstamų rašytojų, blogerių. Netrukus prie jų prisidėjo ir keletas verslininkų, kurie su mielu noru dalinasi darbo pasiūlymais ir užsakymais. Pats gavau ne vieną užsakymą, pradėjau malonų bendradarbiavimą, todėl galiu drąsiai sakyti, kad nors ir maža ta grupė, bet labai naudinga. Ji uždara, taip pat gana griežtai moderuojama.

3 darbas. Išsikristalizavau savo tekstų rašymo paslaugas. Pasidariau net savo SEO straipsnių įkainius, kuriuos siunčiu savo klientams. Jie ne kokia paslaptis, tad galiu dalintis viešai. Bet kuriuo atveju, šie įkainiai yra pateikti tik už 1 straipsnį. Kaip jie gali pasikeisti, jei reikia 5, 10, ar net 60 (turėjau ir tokių užsakymų) straipsnių – derybų objektas. Derinu kainas su klientais kas kartą pagal tematiką, apimtis ir kiekius.

4 darbas. Pradėjau užsidirbinėti iš savo 10 tinklaračių. Dauguma jų yra ne unikaliuose domenuose, todėl atsipirkimas – 100%. Manęs nuolatos klausdavo, kam man tiek reikia, kaip su jais suspėju. Dabar ta ilgametė investicija man pradėjo nešti atlygį. Kiek? Tikrai neatskleisiu, bet jei taip viskas tęsis ir 2012 metais, dar keletą blogų sukursiu. Galiu duoti patarimą – kurkite blogus ne apie IT, o apie verslą, pasidalinkite savo asmeninėmis įžvalgomis apie tai, kas vyksta Lietuvoje. Jei per mėnesį galėsite sau leisti bent po vieną ilgesnį savo tekstą, po metų tikrai galėsite rašyuti SEO straipsnius už pinigus ir publikuoti savo bloge.

5 darbas.Pradėjau svečių įrašų rašytojo karjerą. Rašau į tokius tinklaraščius kaip Eitne.lt ir įDebesis, taip pat pradedu ieškoti pavienių blogerių, kurie sutiktų, kad jiems parašyčiau originalų straipsnį. Blogeris gauna turinį, o aš – nuorodą į savo projektą. Tai viena iš SEO verslo dalių, kurią labai smarkiai plėsiu 2012 metais. Toks mano tikslas – susibendrauti su kuo daugiau blogerių, rašančių įvairiausiomis temomis ir pasiūlyti jiems savo turinį. Pasaulyje šis procesas tapo verslu. Gal pavyks kažką nuveikti ir Lietuvoje?..

Šis blogas ir toliau išliks ne tik vieta kai kuriems remiamiems straipsniams, bet daugiau patarimų ir įžvalgų erdve. Taigi, prenumeruokite RSS, o jei turite WordPress.com paskyrą, Followinkite :). Grūdus nuo pelų mokate atskirti, tad skaitytkite tik tai, kas įdomu…

One thought on “5 darbai, kuriuos nuveikiau per 2011 metus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *