Categories:

„Apple iPhone 14 Pro Max“ išmanusis telefonas: ką reikėtų žinoti

Jei svarstote apie „Apple iPhone 14 Pro Max“ išmaniojo telefono įsigijimą, naudinga išsamiau susipažinti su jo pliusais, minusais, funkcijomis ir galimybėmis.  Lyginant su ankstesniais modeliai Šio išmaniojo telefono dizainas iš esmės nepasikeitė. Vis dėlto, pažiūrėjus atidžiau, galima pastebėti ne vieną naudingą patobulinimą. Kaip bebūtų, dizaino klausimą visuomet gali labai lengvai išspręsti Apple iPhone 14 Pro Max dėklai, kurių šiuolaikinėje telefonų priedų rinkoje nestinga. Taigi, dabar būtų pats metas su „Apple iPhone 14 Pro Max“ susipažinti iš arčiau.

Ekranas

LTPO AMOLED 6,7 colių ekranas, veikiantis iki 120 Hz dažnio diapazone, o šviesumas padidėjo iki 1600 nitų. Dėl puikios vaizdo skvarbos, šiuo ekranu malonu naudotis. Šį kartą Apple įtraukė ilgai lauktą nuolatinio įjungimo funkciją, nors jos įgyvendinimas nėra idealus. Ji veikia kaip pritemdyta užrakinto ekrano versija, be to, turi įtakos akumuliatoriaus veikimo trukmei.

Veikimas

Naujasis iPhone aprūpintas nauju lustu: A16 Bionic SoC debiutuoja su iPhone 14 Pro pirmtakais. Šis naujasis SoC naudoja 4 nm gamybos technologiją ir yra galingesnis bei efektyvesnis nei anksčiau. A15 Bionic, kurį matėme iPhone 13 Pro, taip pat buvo gana galingas ir gebėjo atlikti intensyviausias užduotis. Nors atrodo, kad A16 Bionic jį pagerino nežymiai, nėra abejonių, kad tai itin pajėgus mikroschemų rinkinys, kuris užtikrina didesnį našumą.

Dizainas

Telefone iPhone 14 Pro Max naudojamas tas pats IP68 klasės stiklas ir plieninis korpusas, kaip ir anksčiau. Iš pirmo žvilgsnio sunku rasti kokių nors skirtumų tarp šio modelio ir jo pirmtako. Mygtukai ir prievadų išdėstymas toks pat, taip pat išliko ir apšvietimo prievadas. Max variantas yra gana didelis ir sunkus, bet, galbūt, taip atrodo po mažesnio ir patogesnio 13 Pro.

Vienas iš labiausiai pastebimų pakeitimų yra tai, kad ankstesnę plačią angą pakeitė mažesnė „piliulės“ formos anga, kurioje paslėpti Face ID jutikliai ir skylutė asmenukių kamerai. Kadangi daugelis norėjo mažesnės angos, šis variantas yra Apple atsakymas. Galbūt tai bus „karti piliulė“ (skamba kaip kalambūras), bet kuo toliau, tuo labiau atrodo, kad „Apple“ nesiseka dar labiau sumažinti angos dydžio, nepakenkiant Face ID saugumui, nebent būtų sugalvotas būdas, kaip sumažinti šią aparatinę įrangą viduje. Nepaisant to, nauja anga yra geras pokytis, palyginti su ankstesniąja, o šią patirtį sustiprina „Dynamic Island“.

„Dynamic island“

„Dynamic Island“ yra labiausiai vykusi funkcija, kurią „Apple“ pavyko sukurti. Programėlės, bandančios imituoti jos išvaizdą ir įspūdį, populiarėja „Android“ įrenginiuose, o entuziastingi iOS kūrėjai sukūrė net kelis pagrindinius žaidimus, kuriuose „Dynamic Island“ yra įdomiai panaudota.

Iš esmės „Dynamic Island“ yra gudrus būdas planšetės angą uždengti įspėjamaisiais pranešimais ir informacija apie vykdomą veiklą, o ilgas paspaudimas užtikrina tam tikrą interaktyvumo lygį. Pavyzdžiui, klausantis muzikos per palaikomas programėles, pavyzdžiui, „Apple Music“, ir perėjus į pagrindinį ekraną, rodoma juoda juosta su mažyčiu albumo paveikslėliu ir bangele, o ilgai paspaudus jis išplečiamas į didesnį langą, kuriame galima reguliuoti atkūrimą. Keletas kitų pranešimų ir įspėjimų yra tik neinteraktyvios animacijos, pavyzdžiui, programėlės, kuriose naudojamas „Face ID“ autentifikavimas. Tai atrodo šiek tiek atsieta nuo likusios naudotojo sąsajos.

Fotoaparatai

Apie fotoaparatus tikrai yra ką pasakyti. iPhone 14 Pro Max (kartu su mažesniuoju Pro pirmtaku) pagaliau perėjo prie didelės raiškos 48 MP kameros jutiklio. 12 MP nuotraukos dabar yra su pikselių dėžute. Be to, yra galimybė užfiksuoti visas 48 MP nuotraukas, tačiau tam reikia pasirinkti ProRaw formatą iš nustatymų. Priartinimo funkcija yra ta pati – 3x optinis priartinimas kaip ir anksčiau, tačiau yra ir nauja 2x priartinimo parinktis, kuri naudoja 48 MP jutiklio galią, leidžiančią priartinti nuotrauką, nepakenkiant jos kokybei. Be to, yra naujas vaizdo apdorojimo kanalas Photonic Engine užtikrina geresnes spalvas ir detalumą.

Telefonu iPhone 14 Pro Max galima išgauti gerai detalizuotas, natūraliai atrodančias nuotraukas, nepriklausomai nuo apšvietimo sąlygų, išskyrus tai, kad šviesos blyksnių kontrolė galėtų būti geresnė. Verta paminėti, kad tokie įrenginiai kaip Google Pixel 7 Pro ir Galaxy S22 Ultra taip pat pasižymi geresne tamsoje darytų nuotraukų ir skaitmeninio priartinimo kokybe. Tačiau, išskyrus tai, iPhone 14 Pro Max yra tarp geriausių šių metų išmaniųjų telefonų su kamera.

Vaizdo įrašų kokybė, kaip įprasta, yra nepriekaištinga, o prie jos prisideda ir naujas veiksmo režimas, kuris beveik paverčia jį GoPro, išlygindamas ir pašalindamas vaizdo įrašų vibracijas. Dėl automatinio fokusavimo funkcijos pagerėjo ir asmenukių kokybė.

Akumuliatorius

Naudojant telefoną vidutiniu intensyvumu, jo gali pakakti maždaug vienai dienai, taigi, baterijos veikimo laikas išlieka neblogas. Tačiau įkrovimo greitis nėra itin didelis ir tai šiek tiek vargina. Dėžutėje nėra įkroviklio, o su palaikomu 27 W įkrovimo greičiu ir suderinamu įkrovikliu iPhone 14 Pro Max gali būti pilnai įkrautas per kiek daugiau nei 2 valandas. Žinoma, įrenginį galima įkrauti belaidžiu būdu, be to, kaip ir anksčiau, galima naudoti MagSafe įkrovimą. Boost Charge Magnetic Wireless Power Bank su 2 500 mAh baterija yra labai patogus priedas, ypač keliaujant ir ilgai būnant lauke.

Nors šis priedas negali visiškai įkrauti iPhone 14 Pro Max, o įkrovimo greitis nedidelis, jis yra itin kompaktiškas ir lengvas. Dėl MagSafe technologijos jis magnetu pritvirtinamas prie iPhone nugarėlės; o jo įkrovimo metu galima įkrauti savo iPhone (arba kitus Qi palaikančius įrenginius).

Programinė įranga

Kalbant apie programinę įrangą, reikia paminėti naują iOS 16 platformą. Vizualiai ji tokia pati kaip ir ankstesnė versija, tačiau po gaubtu yra pakankamai pakeitimų ir funkcijų, o viena iš labiausiai vertų dėmesio – ekrano užrakinimo funkcija. Ji leidžia nustatyti kelis užrakinimo būdus ir priskirti juos skirtingiems fokusavimo profiliams, Live Text vaizdo įrašams, galimybę iš nuotraukų iškelti objektą ir dalytis juo tiesiogiai per kitas programas, sveikatos ir fitneso, Mail, iMessage ir kitus papildymus.

Pabaigai

Iš pažiūros iPhone 14 Pro Max neatrodo labai didelis atnaujinimas. O tiems, kurie turi vieną iš praėjusių metų Pro modelių, jo galbūt ir neverta įsigyti. Tačiau kitiems iPhone 14 Pro Max gali pasiūlyti nemažai privalumų. Pradinė kaina, žinoma, yra aukštoka, tačiau gali užtikrinti aukščiausio lygio naudotojo patirtį, kuri apima beveik visus išmaniojo telefono naudojimo aspektus.

Žinoma, už tokią kainą galima rinktis ir Android išmanųjį telefoną, o pirmieji, kurie ateina į galvą, yra Samsung Galaxy S22 Ultra ir Galaxy Fold4. Tačiau, kaip sakoma, iPhone yra iPhone, o 14 Pro Max, kaip naujausias ir geriausias Apple telefonas, kažin ar atims jums žadą. Lyginant Pro Max ir mažesnįjį Pro, didesnis variantas labiau tiktų tiems, kuriems svarbu didesnis produktyvumas ir (arba) pramogos, o mažesnis modelis neabejotinai yra patogesnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *