Židinys mūsų visuomenėje dažnai laikomas prabangos ženklu, nes prie jo reikalinga atitinkama aplinka, taip pat ne bet kur jis pastatomas – būtina turėti erdvų namą. Šis stereotipas jau kiek pasenęs, nes dabar židinys gali būti pastatomas kiekviename name ir bute.
Paprastam židiniui reikia kamino, ventiliacijos, specialaus pagrindo, ant kurio stovi, grindų apdailos (plytelės arba metalas, kad neužsidegtų grindys), malkos, pelenų rinktuvai, žarstekliai ir jų dėklai, specialūs valymo įrankiai, padegamasis skystis ir dar daug niekučių, kurie kainuoja daug, būna iš tiesų gražūs, bet juk ne visi tai gali sau leisti įsigyti…
Čia į pagalbą ateina bio-etanoliu kūrenami biožidiniai. Jie neturi jokio kamino, nes degdamas biokuras neišskiria suodžių ir dūmų. Maža to, nėra jokio kvapo, tad ventiliavimo sistema jiems visai nereikalinga. Kaip ir deganti žvakė biokuras išskiria tik CO2, tad padeginus pora valandų reikia išvėdinti patalpas.
Bio-židinys neužima daug vietos. Jis statomas arba kabinamas ant sienos (per 2 centimetrus nuo paviršiaus saugumo sumetimais). Kadangi sveria 10-20 kilogramų, jis yra stabilus. Ant biožidinio galima susidėti nuotraukas, suvenyrus, tad jis atlieka ir spintelės vaidmenį.
Bio-židinys šildo tik tol, kol dega. Jo paskirtis nėra šildyti namus – tiesiog jis kuria romantišką atmosferą, kaip ir tuzinas žvakių. Tiesa, 12 žvakių išmeta 6 kartus daugiau anglies dvideginio nei biožidinys degdamas 2 valandas. Biožidiniai yra visiškai saugūs, nebent jie yra atviri. Atvira liepsna gali būti pavojinga vaikams, bet paprastai namuose didesnį pavojų kelia elektrinė ar dujinė viryklė ir orkaitė…
Biožidiniais prekiaujama internetu. Jų kaina svyruoja nuo 900 iki 5000 litų priklausomai nuo kokybės ir gamintojo ar dizaino namų vardo. Biožidiniai parduodami be specialaus kuro, kuris yra sudarytas iš 96 laipsnių bio etanolio.
Biožidinys yra tik elegantiška ir maloni interjero detalė, padaranti bet kuriuos namus jaukius, kai norisi romantiškos atmosferos ar vakarėlio metu.