Categories:

Lažybos

Lažybos yra senas reiškinys kaip pasaulis. Du žmonės, nesurasdami kompromiso tiesiog įvertina savo „tiesos” kainą. Tas, kurio tiesa pasitvirtina, laimi sutartą pralaimėjusio žmoaus daiktą. Daiktas gali būti bet kas, dėl ko lažybų dalyviai susitaria – butelis gėrimo, bilietas į kiną arba tiesiog pinigai. Taip gimsta lažybos, kuriose figuūruoja piniginiai laimėjimai.

Ten kur pinigai, ten ir siekiančiųjų pasipelnyti esta. Jei žmogus neturi su kuo lažintis, į pagalbą ateina lažybų tarpininkas. Jis pateikia tam tikras lažybų sąlygas ir būdus, kad sunkiau būtų laimėti. Žmogus iš gatvės su sąlygomis sutinka ir įneša savo pinigų dalį iš anksto. Taip gimsta sporto lažybos.

Viskas yra kur kas sudėtingiau, nes šiuolaikiniai lažybų tarpininkai yra didžiulės lažybų bendrovės, turinčios milijonines apyvartas kasdien, apsiginklavusios tokiomis interaktyviomis priemonėmis kaip internetas ir mobilieji telefonai, kurie leidžia statymus priimti sekundžių tikslumu. Nebėra informacinio pranašumo momento, kai vieni dalyviai sužino rezultatus vėliau už kitus. Dabar viskas pasiekiama keliais pelytės paspaudimais.

Lažybos – didžiulė industrija. Lažybų bendrovių klientai skaičiuojami milijonais, statymai internetu atliekami šimtais per sekundę, o apyvartos – milijardai eurų per mėnesį. Tai tarptautinės bendrovės, kurios Lietuvoje yra laikomos nelegaliomis. Legalios lietuviškos bendrovės yra 4. Jos dar tik pradeda siūlyti tokią populiarią pasaulyje paslaugą, kaip statymai internetu. Kol kas joms tolokai iki pasaulinių grandų dėl netobulų Lietuvos Respublikos lošimus reglamentuojančių įstatymų.

Lažybos yra viena iš lošimo rūšių, kurios pagrindinis principas yra sėkmė. Ten kur sėkmė – ten prasideda asmeninės bėdos, nes tam tikru metu pradeda nesisekti. Žmogus išsiugdo priklausomybę nuo azartinių lošimų, tarp kurių patenka ir lažybos. Priklausomybė yra liga kaip ir narkomanija ar alkoholizmas. Priklausomybės lošimams liga vadinama ludomanija, kuri vis labiau ir labiau plinta visuomenėje. Dėl šių ligų lažybos gauna labai daug neigiamo požiūrio, nors visuomenėje gyvavo jau tūkstančius metų nuo pirmųjų bendruomenių susikūrimo pradžios.

2 thoughts on “Lažybos

    1. Omnibeto nėra tokio. Yra TonyBet. Jei įdėmiai skaitysi, pats rasi atsakymą į klausimą 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *