Categories:

Granola: jos rūšis ir kuri skaniausia

Granola – tai sveiki traškūs skrudinti  dažniausiai avižiniai dribsniai su medumi. Nors pagrindinis ingredientas dažniausiai yra avižiniai dribsniai, granola gali būti gaminama ir iš kitų rūšių dribsnių, pavyzdžiui, grikių, ryžių, kviečių, bei joje gali būti gausu įvairių priedų: džiovintų vaisių ir uogų, riešutų, agavų ar klevų sirupo, šokolado gabaliukų.

Šiandienai rinkoje granolos rūšių įvairovė yra itin didelė. Granolos rūšis priklauso nuo jos sudedamųjų ingredientų, kurie ir lemia granolos skonį. Galima skirti granolos rūšis pagal tai, kokie vaisiai, riešutai, dribsniai ir saldikliai naudojami. Kuri granola skaniausia priklauso nuo to, kokius vaisius, riešutus ir kitas sudedamąsias dalis asmuo mėgsta.

Valgantiems saldžiai ar norintiems saldaus užkandžio, verta rinktis granolą su medumi ir džiovintas vaisiais ar uogomis, kurios suteikia saldumo, o norintiems sūraus ir pikantiško skonio galima rinktis granolą su skrudintais migdolais. Papildomo skonio ir traškumo suteikia bet kokie akcentai – nuo džiovintų kokosų drožlių ir šokolado gabaliukų iki moliūgų ar linų sėklų bei razinų.

Taip pat galima skirti granolos rūšis pagal jos maistinės vertės sudėtį bei sudedamųjų dalių gaminimo ar gavimo būdą: galima rinktis granolą be glitimo arba be laktozės, granolą be rafinuoto cukraus ar išvis be cukraus, granolą be cholesterolio, granolą be genetiškai modifikuotų organizmų, granolą be sočiųjų riebalų, granola be kviečių,  didelės energinės vertės granolą,  ekologišką granolą, veganišką granolą, pilno grūdo granolą ir t.t.

Norėdami išsirinkti iš didelės granolos įvairovės, rinkitės pagal tai, kas jums yra svarbu ir skanu. Žinoma, jei netoleruojate kai kurių maisto medžiagų, pavyzdžiui, laktozės ar glitimo, ar esate alergiškas kviečiams, miežiams, žemės riešutams ar kitiems produktams, rinkitės granolą be šių produktų. Jei laikotės specialios dietos arba kaip tik norite vartoti daugiau tam tikras maisto medžiagas, ieškokite informacijos apie granolos sudedamąsias dalis internete arba paklauskite gamintojų.

Jums tinkamiausią skanią ir sveiką granolą, galite rasti čia: https://goo.gl/maps/tDp95hwn5ZJiWp737.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *