Categories:

Laminatas ar parketas

Įsirenginėjantiems naujus namus tenka apsispręsti dėl daug ko – kambarių paskirties, išplanavimo, tačiau vienas iš svarbiausių sprendimų yra grindys. Jei kambarių išplanavimą bus galima pakeisti, grindys klojamos visam gyvenimui. Dėl to būtina išspręsti dilemą, kas geriau – laminatas ar parketas.

Prieš pasirenkant reikia įsitikinti, kad pakankamai turite informacijos apskritai, kas yra parketas ir laminatas, iš ko jie pagaminti, kaip klojami.
Laminatas yra gana nesenas dalykas, plačiau pradėtas naudoti prieš 30 metų. Jis yra pagamintas iš trijų sluoksnių plokščių. Viršutinis sluoksnis yra atsparus įvairioms cheminėms medžiagoms. Tai viena iš priežasčių, dėl ko jį prižiūrėti labai lengva – bet kokios kilmės dėmes galima išvalyti stipriais chemikalais nepažeidžiant viršutinio sluoksnio, kas su parketu būtų gana sudėtinga. Antras sluoksnis yra storesnis, jo kraštuose yra groveliai, skirti „plaukiojančiam” klojimo būdui. Šiuo būdu laminatas nereikalauja jokių papildomų tvirtinimo elementų ir klijų. Tiesiog klojimas vykdomas gražiai ir nuosekliai vieną paskui kitą dedant dideles laminato plokštes. Tai dar vienas pranašumas prieš parketą, kuriame naudojamos nedidelės lentelės. Trečiasis sluoksnis yra skirtas apsaugai nuo drėgmės, nes neleidžia laminato plokštei deformuotis, taip pat ir stabilizuoja. Laminatas turi tam tikrą klasifikaciją, į kurią reiktų atkreipti dėmesį.

Paprastai laminatas skirtas namams arba biurams. Skaičiukais žymima, ar laminatas skirtas intensyviam naudojimui, ar ne. Jei reikalingas laminatas namams, kuriuose nėra daug žmonių, rekomenduojama rinktis atitinkamą laminatą. Jei biurui, kuriame daug vaikščiojama, patalpų plotas didelis, naudojamas specialus laminatas skirtas intensyviam naudojimui.

Parketas buvo pirmą kartą panaudotas Prancūzijoje 1693 metais. Juo švedų architektas išklojo Versalio rūmų salės grindis. Per 400 metų naudojimo jis nelabai kaip ir pasikeitė. Parketas yra klojamas nedidelėmis lentelėmis jas suklijuojant klijais. Parketas klojamas ant išlyginamojo sluoksnio, ir ne vien tik dėl to, kad grindys būtų lygios, bet ir apsaugotų nuo drėgmės. Natūralus medis drėgnose patalpose brinksta, plečiasi, o džiūdamas skilinėja, todėl su drėgme nuolatos reikia kovoti. Parketas yra gaminamas iš ąžuolo, buko, uosio, rečiau iš klevo, beržo, vyšnios bei egzotiškos medienos. Paklotas parketas yra lakuojamas. Lakas padeda apsaugoti parketą nuo išorinio poveikio, taip pat impregnuoja – padaro atsparesnį drėgmei.

Taigi, ką rinksitės – natūralų medį ar plokštę su medžio raštų imitacija? Atsparumą drėgmei ar nuolatinį patalpų sausinimą? Archaiškas grindis ar naujoviškas? O gal rinksitės pagal kainą, kuri kartais skiriasi kelis kartus? Rinktis reikia atsakingai, taip pat pasidomėti klojimo įkainiais, nes nekokybiškai paklotos grindys gali pridaryti daug problemų namuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *