Categories:

Naudoti lauko baldai

Pirkdami naudotą daiktą dažnai susiduriame su nuolatos kamuojančia mintimi, kad tai kažkaip nepriimtina, nenormalu. Jei kažkas naudojosi seniau, tai tas daiktas yra praradęs vertę (tai negalioja antikvariniams daiktams). Tiesa, labai džiaugiamės, kad kaina yra maža. Pastaruoju metu tokio mąstymo po truputį atsikratoma. Net ir turtingi žmonės vis dažniau ir dažniau lankosi padėvėtų rūbų parduotuvės, kuriose randa tokių modelių, kokių niekur negalima rasti. Perkame šaldytuvus su įbrėžimais už mažesnę kainą ir bandome kuo išradingiau tą broką paslėpti. Tas pats ir su baldais.

Sofos ir lovos iš antrų rankų yra rizikingas pirkinys, tačiau ne naudoti lauko baldai. Jiems amžius ir nusidėvėjimas tinka, nes nebėra to skaistaus šviesumo ir kvepiančio medžio. Iš karto galima įsigyti baldus, kurie atrodo nebe naujai, tačiau tinka prie interjero. Tai ne antikvariniai baldai, o paprasčiausi sodo baldai, keletą metų pastovėję lauke. Naudoti baldai sodui dažniausiai yra masyvūs stalai ir suolai bei kėdės, rečiau – pinti foteliai ir nedideli staleliai.

Sodo baldai paprastai yra ilgaamžiai. Kraustantis iš sodybos į miestą, jų dažnai nelieka kur dėti. Belieka tik atiduoti arba parduoti kaimynams arba tiesiog internetu. Tokiu būdu naudotų daiktų rinkoje atsiranda sodo baldai. Nėra čia kuo stebėtis, nes ąžuolas, iš kurio šie baldai paprastai gaminami, gali pergyventi ne vieną naudotojų kartą.
Naudoti baldai perkami ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Taip iš Vokietijos, Olandijos, Belgijos atkeliauja unikalūs ir originalūs lauko baldai. Tiesa, reikia specialiai samdyti transportą, tačiau turint omenyje, kiek galima sutaupyti, tai nėra labai didelės išlaidos. Kai kuriems baldams gali prireikti restauravimo, tačiau paprastai galima įsigyti pakankamai kokybiškus naudotus baldus iš karto.

Naudoti baldai tinka ne visur. Jei sodyba nauja, aptrinti pagyvenę baldai gali išsiskirti iš bendrojo interjero, todėl jie tinkami tik sodyboms, kurios yra dirbtinai „sendinamos”. Nuskambės gana reklamiškai, bet… prieš pirkdami naudotus lauko baldus būtinai pasikonsultuokite su savo architektu arba interjero dizaineriu 🙂 Bent jau pinigų tai tikrai sutaupysite, nes nauji lauko baldai kainuoja gana brangiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *