Categories:

Pagrindinės automobilio generatoriaus galimų gedimų priežastys

Visi generatoriaus gedimai galima suskirstyti į dvi grupes – mechaninius ir elektrinius. Pirmasis apima prietaiso korpuso, tvirtinimo elementų, guolių, šepečių slėgio spyruoklių, sankabos ir kitų dalių sugedimą, o antrasis – apvijos, diodo tilto ir relės reguliatoriaus gedimus, anglinių šepečių susidėvėjimus. Yra keletas bendrų artėjančios generatoriaus gedimo požymių – silpni arba mirgantys priekiniai žibintai, variklio užvedimo problemos ir prietaisų skydelyje mirksintis arba nuolat degantis įspėjamasis žibintas.

Automobilio akumuliatorius ir generatorius veikia kartu. Šiuo atveju pagrindinis elektros tinklo energijos šaltinis yra generatorius, o akumuliatorius veikia kaip atsarginis energijos šaltinis ir visų pirma reikalingas varikliui užvesti ir elektroniniams prietaisams įjungti, kai neveikia variklis. iškilus klausimui, kur staigiai nusipirkti generatorių, patogu tai padaryti internetu.

Generatoriaus gedimo požymiai:

  • Vienas iš patikimų generatoriaus gedimo požymių yra neaiškus automobilio variklio užvedimas. Kai generatorius nustoja tinkamai veikti, akumuliatorius praranda įkrovą ir galimybę normaliai suktis starterį. Išsikrovęs akumuliatorius dažniausiai yra tiesioginė generatoriaus gedimo pasekmė.
  • Antrasis simptomas tampa pastebimas tamsoje. Automobilio priekiniai žibintai pradeda silpnai švytėti arba keičia ryškumo lygį, priklausomai nuo variklio apsukų skaičiaus ir elektros sistemos apkrovos. Taip pat problemas galima pastebėti prietaisų skydelio ir salono apšvietimo įtaisuose, jie pradeda blankiau šviesti.
  • Deganti arba mirksinti akumuliatoriaus piktograma prietaisų skydelyje rodo, kad jūsų automobilio akumuliatorius nepakankamai įkraunamas.
  • Dažnai iš nešildomo automobilio gaubto pasigirsta nemalonus garsas. Tai atsitinka, kai generatorių varantis pavaros diržas yra laisvas. Būtina nustatyti silpno diržo įtempimo priežastį ir pašalinti gedimą.
  • Būdingi dūmai ir nemalonus kvapas, sklindantys iš pavaros diržo. Kai kuriuose modeliuose sulūžęs pavaros diržas ne tik išjungia generatorių, bet ir sukelia daug rimtesnių bėdų.

Generatoriaus gedimai pasireiškia įvairiais būdais, tačiau dažniausiai jie neatsiranda staiga, todėl pastabus vairuotojas turi laiko pastebėti artėjantį gedimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *