Categories:

Renkamės elektromobilio įkrovimo laidą. Ilgio reikšmė

Įsigijus elektromobilį, sekantis žingsnis dažniausiai yra įkrovimo stotelė ir įkrovimo laidai, reikalingi, kad elektromobilis galėtų sėkmingai būti įkrautas ir važiuoti. Renkantis įkrovimo laidą, tikrai rasite daug naudingos informacijos apie jungties tipus, skirtingus kištukus, perduodamą energiją ir pan. Tačiau apie įkrovimo laido ilgį informacijos mažiau. Tačiau jis ne ką mažiau svarbus.

Kokio ilgio įkrovimo laidą pirkti?

Trumpas atsakymas yra – optimalaus ilgio. Nesirinkite nei per trumpo, nei per ilgo, nes abiem atvejais yra tam tikrų trūkumų.

Įkrovimo laidai būna pačių įvairiausių ilgių. Nėra standarto, kokio maksimalaus ilgio ar trumpumo turi būti laidai, tad ieškant nestandartinio sprendimo savo situacijoje galite rasti tikrai nestandartinių laidų. Visgi, paprastai daugiausia parduodama 4-10 metrų ilgio laidai, o ilgiausi kuriuos laisvai galite įsigyti be ilgų paieškų, yra 20 metrų ilgio.

Kada gali prireikti ilgo įkrovimo laido?

Ilgo laido gali prireikti tuomet, kai įkrovimo stotelė įrengiama labiau nuo automobilio parkavimo vietos nutolusioje namų dalyje. Tuomet norint pasiekti elektromobilį reikia tikrai ilgesnio laido. Kartais negalint perkelti elektros skydinės įkrovimo stotelė specialiai įrengiama toliau, nes laidas yra pigesnis, nei įkrovimo stotelės perkėlimas.

Visi supranta, jog įsigijus per trumpą laidą, tiesiog nepavyks sujungti  įkrovimo stotelės ir elektromobilio. Tačiau tai nereiškia, jog turite pirkti iš akies ir ieškoti ilgo laido. Pasimatuokite maksimalų atstumą ir pirkite tokio ilgio įkrovimo laidą, kurio užteks, bet kuris ne bus per ilgas.

Kodėl per ilgas įkrovimo laidas yra blogai?

Pagal visus fizikos dėsnius, kuo ilgesnis įkrovimo laidas, tuo lėčiau įkraunamas elektromobilis. Tas iš tikro galioja visiems laidams, tiek nešiojamo kompiuterio įkrovimo laidui, tiek telefono įkrovimo laidui. Žinoma, bet vieno metro, jūs skirtumo nepajusite, tačiau jei jums riekia 2 metrų laido, o įsigysite 20 metrų laidą, skirtumą galite pajusti net be eksperimentų.

Todėl rinkitės optimaliai tinkantį jūsų situacijoje. Jei kyla klausimas, ką reikės daryti, jei pasikeis situacija ir ateityje reikės ilgesnio – kai reikės tuomet ir galvosite. Iš tikro neverta pirkti ilgesnio, vien galvojant, kad ateityje gali reikėti. Ateityje, jei laidas dar bus nesugadintas ir nesudėvėtas, tiesiog įsigysite specialų adapterį, prailgintuvą ir problema bus išspręsta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *