Categories:

Sandėlio įranga – ne tik barkodų skaitytuvai

Sandėliuose naudojama tam tikra speciali įranga, kuria prekiaujama tik specializuotose parduotuvėse. Jei kompiuterio terminalas gali būti nesunkiai padaromas rankomis tam tikroje vietoje pritvirtinus patvarų monitorių su lietimams jautriu ekranu, o kompiuterį su visais laidais paslėpus po korpusu, tai su kitomis technologijomis gali būti problematiška. Sandėlio įranga neapsiriboja vien kompiuterine technika.

Turbūt dažniausiai naudojama sandėlio įranga yra barkodų skaitytyvai. Barkodai – juodi brūkšneliai, kuriuos galima nuskaityti specialiu lazeriniu skaitytuvu. Toks „raštas” iš karto susiejamas su sistemoje įvesta preke. Šalia barkodų esantys numeriukai leidžia sistemoje daiktą surasti tiesiog juos suvedus rankiniu būdu. Ši sistema kol kas yra viena efektyviausių, nors jau yra atsiradusios bent dvi alternatyvos – UpCode ir RFID.

UpCode yra tas pats brūkšninis kodas, tik jis pavaizduotas ne brūkšneliais, o kvadratėliais. Jis nuskaitomas naudojant specialias aplikacijas mobiliuosiuose įrenginiuose – išmaniuosiuose telefonuose, kuriuose yra fotoaparatas. Kol kas ši technologija dažniausiai naudojama mobiliųjų įrenginių rinkoje siekiant greitai pateikti užkoduotą informaciją apie tam tikrą objektą ar prekę.

RFID technologija yra kur kas sudėtingesnė, tačiau būtent jai prognozuojama šviesi ateitis ir ji turėtų pakeisti barkodų technologiją prekėms ir sandėliams. Apie RFID technologiją norėtųsi paaiškinti kiek daugiau. RFID reiškia Radio-frequency identification – radijo dažnio identifikavimas. Specialios etiketės turi savyje mažytį siųstuvą su antena, kuriame taip pat gali būti saugoma apie 2000 baitų informacijos. Pritvirtinus prie kiekvienos prekės tokias etiketes prie durų gali būti pastatomas specialus skaitytuvas, kuris akimirksniu nuskaito visas prekes, sudėtas ant paletės, išvažiuojančias ir įvažiuojančias pro duris. Technologija dar nėra tobula, tačiau tai veikia kur kas greičiau nei paprastas barkodų skanavimas po vieną. Kitas didelis RFID privalumas – sandėlininkui nebūtina pasikelti į aukštesnes lentynas, norint sužymėti visas paletėje esančias prekes. RFID technologija šiuo metu naudojama ne tik prekėms, bet ir gyvūnams žymėti – įmontuojama į jų identifikacinius žymeklius, kurie įra implantuojami po oda arba ausyse. Taip dažniausiai žymimi naminiai gyvūnai arba galvijai fermose. RFID etiketės ir skaitytuvai artimiausiu metu gali pakeisti barkodus.

Kol kas RFID technologija pritaikoma dar ne visur, tad reiktų grįžti prie etikečių su barkodais. Sandėlio įranga yra ne tik skaitytuvai, bet ir etikečių spausdintuvai, kuriais ant specialaus lipdukinio popieriaus yra spausdinamos etiketės.
Aišku, nė vienas didesnis sandėlis neapsieis be bevielio Wi-Fi ryšio, tad galima sakyti, kad Wi-Fi maršrutizatoriai irgi yra pati tikriausia sandėlio įranga. Apie sandėliuose naudojamas mašinas – kitą kartą, nes jų yra be galo daug ir įvairių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *