Categories:

SEO eksperimentas – kreditų puslapių kėlimas

seo eksperimentasAtrodo, kad neturėčiau ką veikti, kad darau visokius eksperimentus ir juos pristatinėju. Veikti turiu ką tikrai nemažai, o šios temos imuosi prisiversdamas per prievartą, nes apie kreditus rašyti man nepatinka – sakau atvirai. Yra temos, kurių „nevirškinu“, o ši yra „nevirškinamiausių“ penketuke (kitos yra apie stomatologiją, teisininkus, buhalterines paslaugas ir t.t.). Tiek jau to, reikėjo prisiversti, bet čia tik pati pradžia…

Eksperimento esmė

Šio eksperimento esmė yra pakelti tris skirtingus puslapius visiškai nereikšmingose svetainėse SEO straipsnių pagalba. Jei pasiskaitytumėte senesnius mano straipsnius, pamatytumėte, kad kažką panašaus jau esu daręs. Šis kartas yra skirtingas. Mano tikslas – pasižiūrėti, kaip galima pakelti pavienius puslapius, kad šie konkuruotų su pačiais paslaugos teikėjų puslapiais. Taigi, trys puslapiai jau paruošti. Jų pavadinimai vienodi:

Kreditai ir paskolos (Apskaitininke.lt)

Kreditai ir paskolos (Svetainis.lt)

Paskolos ir kreditai (BankasInternetu.lt)

Dirbtinės kliūtys

Viską juk galima padaryti paprastai – paruoši 1 puslapį su baneriais ir Adwordsais, užsakai 20 SEO straipsnių ir stebi rezultatą. Jei reikia – užsakai dar… Deja, nusprendžiau pasidaryti sau dirbtinių kliūčių.

  1. Puslapiai „Kreditai ir paskolos“ turi konkuruoti su pačiais geriausiais raktiniais žodžiais: kreditai, paskolos, greitieji kreditai, greitosios paskolos, greitas kreditas, greita paskola.
  2. Šie trys puslapiai yra patalpinti svetainėse, kurios yra visiškai „žalios“. Jos naujos, neturi PR, atgalinių nuorodų taip pat mažai arba iš viso nėra, turinio mažoka. Pasirinkimą turiu neblogą, nes turiu ir PR5 domeną, tad čia reklama būtų labai nebloga. Bet pasirinkau niekinius puslapius specialiai. Kažkam juk turi būti pradžia. Beje, visų trijų puslapių IP – skirtingi.
  3. Per artimiausius 2 mėnesius pabandysiu paruošti mažiausiai po 5 straipsnius apie kreditus ir paskolas su nuorodomis į šiuos puslapius. Po 5 straipsnių publikavimo, pasižiūrėsim rezultatus.
  4. Straipsniai bus publikuojami ne bet kur. Vienas puslapis gaus nuorodas tik iš mano .lt domenų ir subdomenų. Antras puslapis gaus nuorodas iš straipsnių, kurie patalpinti nemokamose užsienietiškose blogofermose – Blogger.com, Tumblr.com, WordPress.com, Livejournal.com ir Typepad.com. Trečiasis gaus nuorodas iš NEMOKAMŲ lietuviškų straipsnių katalogų.

Kokie yra šio eksperimento uždaviniai?

Uždavinių yra keletas, nes ir klausimų, į kuriuos šis eksperimentas turi atsakyti, taip pat yra ne vienas.

Pagrindinis uždavinys – pasižiūrėti, kokios rūšies puslapiuose straipsniai su nuorodomis yra efektyviausi. Dabartinis spėjimas – tarptautinės blogofermos duoda daugiau, nei lietuviški puslapiai, o tuo labiau nei spaminiai straipsnių katalogai.

Kitas uždavinys yra įsitikinti, ar tokie paprasti puslapiai gali generuoti reklamos paspaudimus ir lankomumą. Dabartinis spėjimas – negali, nes tai pavienis puslapis, o ne teminė svetainė.

Trečias uždavinys yra pastebėti, kiek naudos gauna visos trys svetainės dėl į vieną puslapį nukreiptų nuorodų iš skirtingų šaltinių. Spėjimas – mažai naudos, jei bus vertinamas domeno autoritetas.

Kad būtų nuo ko atsispirti, pateikiu Moz.com palyginimą visų šių trijų puslapių, koks yra dabar.

palyginimas

Eksperimento rezultatus irgi tikrinsiu su Moz.com įrankiu, taip pat pasižiūrėsiu ir su kitais, kad įsitikinčiau, jog nuorodos iš straipsnių yra matomos.

Kol kas tiek. Informuosiu vėliau, kaip seksis su straipsniais, kuriuos jau dabar baisiai tingiu rašyti J

2 thoughts on “SEO eksperimentas – kreditų puslapių kėlimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *