Categories:

Specialybė – interneto teksto rašytojas

Bet kuris raštingas žmogus gali nesunkiai užsidirbti pinigų. Galiu pasirašyti po šiais žodžiais, nes pats užsidirbu ir dalinuosi šia „paslaptimi“ su kitais be jokių pašalinių minčių. Kaip tapti interneto tekstų rašytoju? Kaip užsidirbti iš rašymo pinigų.

Pirmiausiai išsiaiškinkite vieną svarbų dalyką – ar iš tiesų esate raštingi? Jei mokykloje puikiai sekėsi rašyti rašinėlius, tai darėte be daugybės gramatinių klaidų, o svarbiausia, tai jums patiko – sveikinu, jūs beveik raštingas. Raštingumas yra toks dalykas, kuris su laiku tik gerėja. Tai kaip kalba. Jei naudoji dažnai, išlaikai sugebėjimą tai daryti, taip pat ir tobulėji. Jei nenaudoji pora metų, sugebėjimą prarandi. Laiškų rašymas nėra raštingumo viršūnė. Komercinių pasiūlymų rašymas – taip pat. Reikia nuolatos dirbti su kūrybiškais tekstais, kurie reikalauja plataus žodyno, įvairios stilistikos, sudėtingų konstrukcijų.

Sakykime, esate raštingi ir jums žūtbūt reikia užsidirbti. Kaip pradėti, ko griebtis?

1 žingsnis. Susikurkite savo puslapį. Tai gali būti jūsų tinklaraštis, kuriame rašykite apie save, savo pomėgius, taip pat galite įdėti keletą pavyzdinių tekstų. Paskelbkite žinią, kad rašote už pinigus, darote tai greitai ir patikimai. Šis tinklaraštis jau yra jūsų verslo pradžia, nes jame pasiskelbėte apie save ir savo paslaugas.

2 žingsnis. Keli pavyzdiniai tekstai padės galimiems klientams geriau įsivaizduoti, kaip rašote, koks stilius, kaip vystote mintį. Jei konkrečiai, parašykite 5 skirtingus tekstus šiomis temomis – lėktuvų bilietai, plastikiniai langai, buhalterinės paslaugos, greitieji kreditai, elektroninė parduotuvė. Tai dažniausios SEO tekstų temos, kurių reikia klientams. Tekstai turėtų būti neilgi, aiškinamojo pobūdžio – 300-400 žodžių. Tai vienas puslapis, tad sugaišite tikrai nedaug laiko.

3 žingsnis. Populiarinkite savo tinklaraštį komentuodami kituose tinklaraščiuose, pabandykite apsikeisti nuorodomis su kitais tinklaraščiais, rašančiais panašia tematika. Nuorodos į tinklaraštį yra esminis dalykas, dėl kurio jus ras paieškoje. Pradėkite domėtis SEO esminiais principais. Tai jums padės geriau suprasti, kaip kokybiški tekstai gali padėti kilti Google paieškoje.

4 žingsnis. Pasiskelbkite apie savo paslaugas skelbimų puslapiuose. Parenkite kelis skelbimo teksto variantus ir išpublikuokite juos nemokamuose skelbimų portaluose. Tai padės pritraukti daugiau klientų. Taip pat užsiregistruokite Uzdarbis.lt forume, kuriame renkasi žmonės, kurie teikia rašymo paslaugas, arba ieško, kas teikia. Tai geras šansas susirasti savo pirmuosius klientus. Aišku, nepamirškite ir Tekstų rašytojų grupės Facebooke.

5 žingsnis. Nusistatykite savo darbų kainas. Pradžiai jos neturėtų būti labai didelės, nes jums reikia užsakymų, o taip pat ir patirties. 20-25 litai už 300-400 žodžių tekstą yra normali kaina, kurią gali sumokėti bet kuris klientas. Vėliau kainas galėsite padidinti naujiems klientams. Pasiruoškite trumpą prisistatymą su kainomis, kurį galėtumėte nusiųsti el. paštu apie kainas užklausiusiam klientui.

Viskas, jūs sėkmingai tapote interneto tekstų rašytoju. Toliau belieka tik darbuotis. Jei klientų neturite, pabandykite keliais tekstais skirtinguose tinklaraščiuose ir straipsnių direktorijose pareklamuoti savo draugų verslą nemokamai. Taip įgausite šiek tiek patirties, taip pat galėsite pasigirti, kad jau turėjote klientų.

Nuolatos domėkitės SEO. Tai padidins jūsų tekstų vertę, taip pat padės toliau populiarinti savo paslaugas.

10 thoughts on “Specialybė – interneto teksto rašytojas

 1. Ne kartą panašius patarimus teko skaityti. Patikėjau, tarkim. Bet niekad nepavyko išspausti iš „rašytojų”, kaip šiems klaviatūros gigantams sekasi? Kaip pavyksta užkalti? Dinamikoje, jei galima – per mėnesį, ketvirtį, metus? Per kiek laiko galima susidaryti savo „dirvoną” ir jį kultivuoti?
  Ačiū.
  Tik nereikia apie čiukčią…

  1. galima uždirbti apie 2000 lt per mėnesį nesitampant 🙂 Dirvonas suariamas per kelis mėnesius, nes paklausa gana didelė. Priklausomai nuo to, kiek žinių apie patį SEO turi. Su SEO susipažinti galima per pora savaičių, nes lietuviškų resursų nėra per daug.

   1. Kažko man nesitiki… Pradėkim jau nuo to, kad reikia ne tik konkrečius užsakovus surasti, juridinius reikalus sudoroti (sutartėlės – sąskaitėlės, etc., pinigų niekas v derevniu babuške nesiunčia), tekstukus ctrc ctrv sugeneruoti ir tt. ir pan. Šiaip Lietuvėlė maža, užsakymų liūties tokiems optimizatoriams nesitikiu…

    1. Nu nesitiki, tai nesitiki, bet sumą realią pasakiau, nes tai mano minimumas 😉 Juridiniai reikalai – paprasti: verslo liudijimas, o po gegužės 1 d. individuali veikla. Išrašai kvituką ir viskas, tikrai popierizmo yra mažai.

     CTRc ir CTRv aš pats negeneruoju, bet yra kas generuoja už tas pačias babkes. Tik klientai ne nuolatiniai tada gaunasi…

 2. Atleisk už įkyrumą, bet užkabino ;). Kokios srities verslo liudijimas?

  1. Kai daugumą idėjų gaudaisi iš jau parašytų tekstų, belieka juos išversti… 🙂 O jei individuali veikla, tai 73.11. Matau, kad su mokesčiais esi puikiai susipažinęs, tai atsakau tik dėl kitų 🙂

 3. Lėktuvų bilietai, plastikiniai langai, buhalterinės paslaugos, greitieji kreditai, elektroninė parduotuvė…
  Netikiu, kad vienas žmogus gali būti pakankamai kompetetingas rašydamas apie tiek skirtingų dalykų. Čia panašiai, kaip mechanikui rašyti apie bankininkystę. O iš tiesų, tai arba tu mechanikas, arba bankininkas. Sakai verti iš užsienio kalbos? Yra sričių, kur užsienietiška informacija visiškai netinka LT erdvei.
  Dėl paklausos. Atsirado katalogų, kurie, tipo, talpina reklaminius straipsnius apie tavo įmonę (manau, tai tas pats, kas SEO straipsniai). Tik jų logika visiškai lietuviška: pats parašai straipsnį ir dar jiems sumoki už talpinimą 😀 Vadybininkai pakankamai sutrinka, kai jų paklausi, ar tai yra teisinga. Tada jie jau siūlo savo „rašytoją”. Va čia ir yra Jūsų dirvonas (labai patiko šitas terminas).

  Galima dar daug diskutuoti apie šio straipsnio teiginius (pvz., kad SEO galima išanalizuoti per pora savaičių), bet gautųsi labai ilga rašliava. Gal pakaks, jog parašysiu, kad ne su viskuo aš sutinku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *