Categories:

Tekstų rašytojų sėkmės mokestis

SEO tektų rašytojai yra tikrai užsiėmę ir nuolatos susiduria su tam tikromis dilemomis. Situacija gana paprasta – vienas tekstų rašytojas turi kalnus darbo, ir jam tenka atsisakinėti tam tikrų užsakymų, tuo tarpu kitas krapšto nosį ir laukia, kol kažkas jam duos ką parašyti. Kaip padaryti, kad ir avis, ir piemuo, ir net vilkas būtų sotūs ir laimingi?

Viena iš išeičių – sėkmės mokestis. Tai gali būti vienkartinis mokestis už tai, kad atvestas naujas klientas, kuris duodada darbo ir už jį sumoka. Taip pat tai gali būti keli litai nuo kiekvieno SEO teksto, kurį klientas užsako parašyti.

Pavyzdžiui, klientui reikia tekstų, už kuriuos imu 500 litų. Atiduodu šį darbą kitam rašytojui, bet paprašau 70 litų sėkmės mokesčio už tai, kad daviau darbo. Rašytojas arba tariasi iš naujo su klientu, arba gauna už savo darbą 430 litų. Visi patenkinti – aš, nes gavau 70 Lt už nieką (14 procentų sumos), klientas, nes tekstų nereikės laukti 2-3 mėnesius, per kuriuos pats būčiau atsilaisvinęs ir padaręs, kitas rašytojas gavo neblogą užsakymą.

Jei yra fiksuota rašto darbo kaina, galima imti mokestį nuo kiekvieno straipsnio. Pavyzdžiui po 3 litus nuo 25 litus kainuojančio rašto darbo (8 procentai nuo sumos). Toks sprendimas tinkamas, kai rašto darbai daromi nuolatos ir ilgą laiką, tada pinigai kapsi kas mėnesį, kai tik rašytojui atsiskaitoma. Tarsi affiliate verslas 🙂

Aišku, yra grėsmė, kad kitas rašytojas bus geresnis ir klientas po kurio laiko nebenorės su tavimi dirbti. Dėl to geriausiai rašto darbus kitiems perduoti tik iš naujų klientų, kurie nežinia ar bus mokūs, o gal labai reiklūs ir priekabūs. Tokiu būdu gaunami pinigai tik už tarpininkavimą.

Aišku, yra dar ir kitas būdas – samdyti kažką pačiam, bet tada reikės tikrinti tekstus, kurie bus parašyti tavo vardu… Tai galima daryti tik su labai gerai pažįstamais žmonėmis, kurių patikimumas yra patikrintas ir tikrai žinote, kad rašo taip gerai, kaip pats. Samdant gali kilti visokių kitokių problemų, taigi šis būdas tikrai nėra pats paprasčiausias… Be to reikia nepamiršti ir mokesčių, nes kažką samdant tampi pats darbdaviu.

Gal yra ir kitų būdų gauti naudos iš darbų, kurių negalime padatyti patys?

P.S. Ketinu suburti visus SEO tekstų rašytojus po vienu stogu Facebooke, tad kviečiu prisijungti prie Tekstų Rašytojų grupės, ne vien dėl to, kad patys rašote, bet ir dėl to, kad jums gali prireikti tokių tekstų rašytojų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *