Categories:

Verslo paskolos ir kreditai internetu

Greitieji kreditai ir paskolos privatiems asmenims Lietuvoje veikia jau keletą metų. Atrodo, kad jau pasiekėme apogėjų – apie 30 greitųjų kreditų bendrovių siūlo savo paslaugas. Pridėkime dar apie 60 kredito unijų, kurios taip pat suteikia vartojamasias paskolas vidutiniško dydžio palūkanomis, taip pat ir 10 bankų ir pamatysime puikų vaizdą – Lietuvos kreditų rinkoje yra apie 100 įmonių, kurios siūlo pasiskolinti pinigų. Ar ne per daug skolininkų turime?

Pasižiūrėkime ir iš kitos pusės – vartotojo. Kaip jam išsirinkti, kuri iš 100 kreditų tiekėjų jam labiausiai tinka, kuri patikimiausia, geriausiai bendrauja ir su kuria galima žmoniškai susitarti pavėlavus grąžinti kelias dienas? Labai didelė dilema… Internetas labai padeda išsirinkti, nes čia susirenkama ne tik tiesioginė informacija, bet ir kitų žmonių atsiliepimai apie vieną ar kitą skolintoją. Džiugu, kad didžioji dalis greitų kreditų bendrovių išnaudoja el. komercijos teikiamus privalumus. Deja verslo paskolos internete paprastai pasimeta tarp kitų paslaugų.

Privatūs asmenys skolinasi pinigų asmeniniams daiktams pirkti, kartais maistui ir kasdieninėms išlaidoms. Verslo įmonių imami kreditai taip pat panašūs – kasdieninėms reikmėms (vadinamoji kredito linija) ir tam tikriems naudingiems daiktams įsigyti – darbo priemonėsm, naujoms gamybos staklėms, automobiliams ir t.t. – visos šios darbo priemonės padeda efektyviau vystyti verslą. Ne veltui šie kreditai yra vadinami investiciniais. Neseniai Europos Sąjungos pinigai pasiekė Lietuvos bankus ir nusitaikė į smulkųjį verslą. INVEGA net apsiima drausti paskolas, laiduoti už verslininkus, kad tik jie imtų paskolas savo verslui vystyti. Deja Lietuvos verslininkas neskuba imti verslo paskolos net lengvatinėmis sąlygomis. „O gal apgaus? Paskui juk reiks grąžinti. O jei verslas nepasiseks?“ – tokios mintys apninka ne vieną pradedantįjį verslininką.

Su tokia verslo finansavimo atmosfera susiduria ir nauja verslo rūšis Lietuvoje – verslo paskolos internetu. Neseniai keletas greitųjų kreditų bendrovių pradėjo vystyti naują paslaugą – verslo kreditai internetu. Verslininkams nebereikia vargti su verslo planais, pristatinėti savo idėjas bankininkams ir iš paskutiniųjų įtikinėti, kad viskas bus gerai, viskas apmąstyta ir verslas tikrai neš pelną po tiksliai suplanuoto laiko. Lietuvos rinka yra labai dinamiška, tad gali atsitikti įvairių perturbacijų, kurių metu dažniausiai kenčia smulkieji verslininkai. To įrodinėti greitųjų verslo paskolų bendrovėms nereikia. Užtenka internetu užpildyti duomenis ir per pora dienų įvyksta pirmasis pokalbis su kredituojančia bendrove. Skiriamos sumos – nuo 5000 iki 50 000 litų. Populiariausia skolinamasi suma – 10 000 litų. Būtent tiek reikia Uždarajai akcinei bendrovei (UAB) įsteigti.

Lietuvoje šis verslas žengia tik pirmuosius žingsnius. Greitosios verslo paskolos vis dar yra nežinamos, nors užsienyje šis internetinis verslas yra išplėtotas kur kas labiau. Išplėtotas taip, kad jau reikalauja nestandartinių sprendimų. Pavyzdys – JAV gyvenantis verslininkas paskaičiavo, kad vidutiniškai vestuvėms organizuoti yra išleidžiama 10 000 JAV dolerių suma. Dėl to jis pasiūlė naują paslaugą – 10 000 skola vestuvėms. Palūkanos – kaip ir daugumos privačių greitųjų kreditų bendrovių – 9,99%. Atidavimo terminas – 5 metai. Jau per pirmąjį pusmetį jis tapo milijonieriumi, o jo kreditų bendrovė uždirba dar daugiau. Lietuvoje tokių paslaugų dar mažai, tad didesnis dėmesys turėtų būti skiriamas greitųjų verslo kreditų populiarinimui.

Kreditai verslui steigti – atsakingas žingsnis, todėl reikia gerai pagalvoti, ar tikrai verta. Verslą galima pradėti ir su individualia veikla, verslo liudijimu, o greitu laiku ir su mažaja bendrija, kurioms steigti didelių lėšų nereikia.

One thought on “Verslo paskolos ir kreditai internetu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *