Categories:

Gintaro karoliai kūdikiams – 5 faktai

Lietuvoje mažai girdėti apie gintaro karolius kūdikiams, kurie yra dedami vaikučiui ant kaklo, kai jam dygsta pirmieji dantukai. Tai populiaru JAV, Didžiojoje Britanijoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje ir kitose angliškai kalbančiose šalyse. Keista, tačiau ši priemonė nuo skausmo buvo naudojama Europoje jau 2000 metų. Užteks tuščiažodžiauti. Pateiksiu 5 pagrindinius faktus apie gintarinius karolius kūdikiams.

amber-necklace-for-babyFaktas Nr. 1. Gintariniai karoliai kūdikiams gaminami iš Baltijos gintaro, nors tai ne vienintelis gintaras pasaulyje. Kiniškas ir Dominikos gintaras gydomųjų savybių beveik neturi, todėl iš jo gaminami tik paprasti papuošalai. Medicininiais tikslais naudojamas tik Baltijos gintaras, nes jame yra apie 8 procentu sukcino rūgšties. Būtent sukcinas ir turi medicininių savybių, kurios skatina metabolizmą, turi raminančių savybių, palengvina kvėpavimą ir stiprina imuninę sistemą.

Faktas Nr. 2. Gintariniai karoliai kūdikiams iš Baltijos gintaro yra gaminami iš viso nenaudojant jokių cheminių medžiagų, dėl to yra ekologiški ir nesukelia jokių alergijų kūdikiams ir suaugusiems. Gintaras yra pripažintas anti-alergenas, todėl jis padeda imuninei sistemai kovoti su įvairiais alergenais. Jei užsidėjus gintaro karolius išberia, tai tikrai nėra nuo gintaro.

Faktas Nr. 3. Gintariniai karoliai kūdikiams gaminami rankomis iš natūralaus Baltijos gintaro, surišant natūralaus pluošto tvirta virvute. Vienintelė nenatūrali medžiaga yra plastikinis karoliukas su viduje esančiais sriegeliaisskirtas surištu du karolių galus.

Faktas Nr. 4. Gintariniai karoliai yra visiškai saugūs, nes sutvirtinti tvirta natūralaus pluošto virvute, kurią net suaugusiam sunku nutraukti. Karoliukai yra atskiriami mazgais, todėl net ir nutraukus virvutę visi karoliukai nepabyra – nukrenta tik vienas. Šansai, kad 5-6 mėnesių kūdikis savo pirštukais paims mažytį karoliuką yra labai menki. Net prarijus, gintaro karoliukas niekaip neįtakoja virškinamojo trakto veiklos, todėl po poros dienų karoliukas iš organizmo pašalinamas natūraliu būdu.

Faktas Nr. 5. Gintariniai karoliai kūdikiams yra nebrangūs. Jų kaina interneto parduotuvėse svyruoja nuo 30 iki 60 litų, priklausomai nuo karoliukų formos (plokšti karoliukai yra pigesni, nei apvalūs ar alyvuogės formos). Gintariniai karoliukai kūdikiams yra gaminami pajūrio juvelyrų dirbtuvėse, jų galima įsigyti tiesiai pas juos arba internetu. Gintariniai karoliai – puikiausia dovana, nes paprastas barškutis kainuoja tiek pat.

Šie penki faktai yra tik pagrindiniai dalykai, kuriuos turi žinoti bet kuri mama, besiruošianti tam skausmingam periodui, kuris prasideda kūdikiui esant 5 mėnesių amžiaus.

One thought on “Gintaro karoliai kūdikiams – 5 faktai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *